Gminna Biblioteka Publiczna

//Gminna Biblioteka Publiczna
Gminna Biblioteka Publiczna2022-05-09T13:57:39+00:00

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojciechowie działa w ramach statutu Gminnego Ośrodka Kultury. Posiada 2 filie biblioteczne w Palikijach oraz Szczuczkach. Z usług bibliotecznych korzysta rocznie ok. 700 czytelników, którzy mają do dyspozycji księgozbiór liczący ponad 20 tys. wol. Księgozbiór ma charakter uniwersalny, obejmuje wszystkie dziedziny wiedzy. Są to: nowości wydawnicze, literatura piękna polska i obca dla dzieci, młodzieży i dorosłych, lektury szkolne, wydawnictwa popularno- naukowe, słownikowe i encyklopedyczne, opracowania literackie itp.     Ponadto biblioteki oferują bezpłatny dostęp do Internetu.

Ponad polowa czytelników to młodzież szkół podstawowych i gimnazjum. Dla nich to przede wszystkim organizowane są spotkania autorskie z pisarzami i ciekawymi ludźmi. Gościliśmy m.in.: Wandę Chotomską, Beatę Ostrowicką, Wiolettę Piasecką, Agnieszkę Martinkę, Leszka Szczasnego. W filiach bibliotecznych pod kierunkiem instruktorów GOK organizowane są zajęcia muzyczno –wokalne oraz warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych.

Biblioteka Publiczna Gminy Wojciechów od kilku lat otrzymuje dofinansowanie zakupu nowości książkowych w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: LITERATURA I CZYTELNICTWO. Priorytet 2: Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek. W r. ubiegłym bibliotece przyznano 2390 zł za co zakupiono 107 woluminów dla GBP oraz jej filii.

W roku 2019 Biblioteka i filie otrzymały nowe zestawy komputerów zakupione ze środków projektowych Instytutu Książki z programu pod tytułem „ Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”oraz uczestniczyć będą w profesjonalnych szkoleniach bibliotecznych.

Załączniki:

1. Regulamin korzystania z materiałów i usług Gminnej Biblioteki Publicznej w Wojciechowie wraz z filiami
  2.  Deklaracja czytelnika
  3. Wniosek o usunięcie konta bibliotecznego