Aktualności Imprez Kowalskich

//Aktualności Imprez Kowalskich
Aktualności Imprez Kowalskich2020-05-08T14:17:34+00:00

Zapraszamy na Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej – Wojciechów 2023

Zapraszamy wszystkich mistrzów kowalstwa, adeptów sztuki kowalskiej oraz osoby zainteresowane kupnem lub zamówieniem wyrobów kowalstwa artystycznego na  Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej organizowane w dniach 7 – 9 lipca 2023 r. w Wojciechowie Lubelskim.

Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej

Wojciechów  7 – 9 lipca 2023  r.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie
Współorganizatorzy: Urząd Gminy w Wojciechowie oraz Stowarzyszenie Kowali Polskich
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Podsumowanie XXVIII Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich oraz XIX Ogólnopolskich Spotkań Kowali Wojciechów 2022

Zakończyły się XIX Ogólnopolskie Spotkania Kowali w Wojciechowie, po dwóch tygodniach nauki odjechali również uczestnicy XXVIII Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich. Imprezy te organizowane nieprzerwanie od 1984 r, to wielkie święto społeczności kowalskiej, a także całego Wojciechowa. Jest to już jedyna impreza kowalska w Polsce, podczas której kowale przedstawiają swoje prace do konkursu. I choć wymaga to od nich ogromnego nakładu pracy, wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem […]

Wojciechów czeka na młodych kowali

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie pełną parą przygotowuje się do rozpoczęcia XXVIII Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich.

Przy Wieży Ariańskiej rozstawiane są paleniska i kowadła, kuźnia przygotowywana jest na dwutygodniowy pobyt adeptów sztuki kowalskiej.
Załaduj więcej wpisów