Aktualności Imprez Kowalskich

//Aktualności Imprez Kowalskich
Aktualności Imprez Kowalskich2020-05-08T14:17:34+00:00

Nabór chętnych do uczestnictwa w XXVII Ogólnopolskich Warsztatach Kowalskich – Wojciechów 2021

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie zaprasza wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w XXVII Ogólnopolskich Warsztatach Kowalskich do składania ankiet kwalifikacyjnych.

XXVII Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie,
Termin: 29 czerwca – 11 lipca 2021 r.
Miejsce – Wojciechów k. Nałęczowa

Warsztaty organizowane są od 1995 roku. Jest to jedyna tego typu ”szkoła kowalstwa” w Polsce, podczas której adepci sztuki kowalskiej zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu kucia i zdobienia metalu […]

Konkurs internautów na najpiękniejsze lampki nocne

Ruszyła wirtualna wystawa lampek nocnych wykonanych na Konkurs Kowalstwa Artystycznego, który odbył się w tym roku w formie korespondencyjnej. Kowale – artyści  z całej Polski a także z Węgier, nadesłali do nas aż 20 prac! Zachęcamy do oglądania wystawy pokonkursowej i głosowania w konkursie na najciekawszą pracę. Nagrodę otrzyma zarówno autor lampki, jak i Internauci, którzy w najciekawszy sposób uzasadnią swój wybór. Pod uwagę bierzemy ilość polubień pod daną pracą konkursową na portalu

Zakończenie XXVI Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich

Dobiegły końca XXVI Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie……ostatnie pamiątkowe zdjęcie, wręczenie dyplomów oraz nagród. Miłe słowa kierowane do mistrzów prowadzących naukę, podziękowania dla organizatorów. Dwa tygodnie pobytu w Wojciechowie zaowocowały w ciekawe prace kowalskie……..już niebawem podzielimy się z Wami przepiękną wystawą. A naszym tegorocznym Warsztatowiczom życzymy wytrwałości w tworzeniu następnych, kowalskich dzieł sztuki. Życzymy Wam spełnienia waszych planów i zamierzeń.

Pokaz zgrzewania

Kolejny dzień warsztatów za nami. W dzisiejszym dniu uczniowie kończyli swoje prace oraz obejrzeli pokaz zgrzewania.

Załaduj więcej wpisów