Wernisaż wystawy

//Wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy

W sobotę, 16 marca 2024 r. w Wieży Ariańskiej w Wojciechowie odbył się Wernisaż wystawy malarstwa olejnego uczestników Koła Malarskiego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie.

Na wystawie zatytułowanej „Szepty Ariańskie” swoje prace prezentowali: Krystyna Mirosław, Elżbieta Walczak, Barbara Filipiak, Jolanta Winnicka, Barbara Basak, Lidia Rodak, Andrzej Turlewicz, Grażyna Winiarska, Teresa Tomczyk, Aleksandra Brzozowska, Halina Doktór i Anna Młodnicka.

Artyści  co tydzień spotykają się w Wojciechowskiej Wieży na zajęciach prowadzonych przez Honoratę Świderską. Ich dorobek twórczy od ostatniej wystawy to blisko 60 prac malarskich, które zachwyciły zebranych kompozycją, doborem tematu, a także wrażliwością i talentem wykonawców.

Na wydarzenie przybyli licznie zaproszeni goście – Artur Markowski Wójt Gminy Wojciechów, Michał Sumiński Przewodniczący Rady Gminy Wojciechów wraz z przedstawicielami Rady, Rodziny i Przyjaciele artystów, a także delegacje innych kół malarskich prowadzonych również przez Honoratę Świderską w Niedrzwicy Dużej, Bełżycach i Piotrkowie Drugim w Gminie Jabłonna.

Wernisaż otworzyła Agnieszka Gąska, Dyrektor GOK, która pogratulowała malarzom talentu i weny twórczej. Następnie głos zabrała Honorata Świderska, instruktor zajęć bardzo dumna ze swoich podopiecznych. Były również gratulacje ze strony Wójta Gminy Wojciechów, Przewodniczącego oraz  Przedstawicieli Rady Gminy. Wszyscy artyści zostali obdarowani kwiatami. Bukiety kwiatów otrzymały również Dyrektor GOK Agnieszka Gąska, Instruktor zajęć Honorata Świderska. Słodkimi upominkami artyści obdarowali także pracownice Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie w podziękowaniu za pomoc i życzliwość.

Po części oficjalnej i wspólnych zdjęciach, wszyscy zebrani mogli podziwiać obrazy, poczęstować się ciastem i kawą, a na pamiątkę zabrać ze sobą przygotowany przez GOK katalog, w którym prezentowane były najpiękniejsze prace.  Miłej atmosferze wernisażu sprzyjała również oprawa muzyczna w wykonaniu Kazimierza Kołodzieja.

Koło malarskie działające przy GOK w Wojciechowie to grupa otwarta, do której może dołączyć każdy z mieszkańców Gminy Wojciechów. Jeżeli ktoś lubi swój wolny czas spędzać w sposób aktywny i kreatywny, a przy tym miłe jest mu towarzystwo osób o podobnych zainteresowaniach – zapraszamy na zajęcia, w każdą środę od godziny 17.00.

2024-03-18T16:25:53+00:0018 marzec, 2024|Categories: Aktualności|