Koncert Wiosenny 2024

W niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. mieszkańcy Gminy Wojciechów uczestniczyli w KONCERCIE WIOSENNYM, który odbył się w Szkole Podstawowej w Wojciechowie. Impreza zorganizowana po raz trzeci przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie była okazją do zaprezentowania dorobku twórczego naszych zespołów tańczących, śpiewających, teatralnych i kabaretowych, Kapeli Wojciechowskiej, Orkiestry Dętej, Kół Gospodyń Wiejskich, Klubu Seniora i grup nieformalnych.

Po powitaniu gości przez Dyrektor GOK Agnieszkę Gąskę, Kapela Wojciechowska w myśl tradycji przywitała gości marszem. Na scenie zatańczyły zespoły tańca nowoczesnego „Bąbelki”, „Rarity Crew” oraz „Dancing Freaks” prowadzone przez Esterę Wardak. Swoją część artystyczną zaprezentowała grupa teatralna „(Już Nie) Młodzi” działająca przy Klubie Seniora z Wojciechowa ze spektaklem „Jesteś w kropli tańczącej na rzęsach”, przygotowanym przez Katarzynę Jóźwik. Następnie wystąpiła Kapela Wojciechowska, która zagrała swoje tradycyjne utwory.  Po nim odbył się występ Eleny Chudzik i Mileny Masiak z Koła Wokalnego działającego przy GOK w Wojciechowie, prowadzonego przez Renatę Bielecką. Po raz pierwszy na naszej scenie z częścią artystyczną wystąpiła Grupa Nieformalna „Ależ Babki’’ z Łubek i okolic. Koło Gospodyń Wiejskich „Sporniaczanki” zaprezentowało skecz pt. „Metamorfoza i chłopoterapia emerytek do sanatorium” przygotowanym przez Jadwigę Ozimek. Kolejnym punktem programu była część artystyczna w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich „ Jedyneczki”. Na zakończenie wstąpiła Orkiestra Dęta OSP w Wojciechowie pod kierunkiem Kazimierza Kołodzieja z wiązanką utworów specjalnie przygotowanych na tę okazję. Miłą niespodzianką był występ dzieci z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wilkołaza.

Publiczność nagradzała każdy występ gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone popołudnie. Zaproszonym gościom, sołtysom z gminy Wojciechów oraz przedstawicielom Rady Gminy Wojciechów: Michał Sumiński, Jarosław Zubrzycki, Tomasz Madej, Dariusz Kołodziejczyk, Bogusława Grzelak oraz Anna Zabiegła za obecność. Podziękowania kierujemy, także do Koła Gospodyń Wiejskich „Lawenda” ze Stasina, Koła Gospodyń Wiejskich „Z Klimatem” z Ignacowa, Koła Gospodyń Wiejskich „Sporniaczanki”, Koła Gospodyń Wiejskich „Jedyneczki”, Grupy Nieformalnej „Ależ Babki” oraz Klubu Seniora za pyszne domowe wypieki, które dodatkowo uprzyjemniły to wydarzenie.