Dożynki Parafialno - Gminne

Zespoły artystyczne

Kapela Wojciechowska i Orkiestra Dęta

Kapela Wojciechowska

Kapela Wojciechowska powstała w 1926r. Jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych w regionie.

Kapela Wojciechowska

Dzięki niej do dziś przetrwało wiele polek, oberków, podróżniaków, walców i innych utworów charakterystycznych dla Wojciechowa i okolic. Swoją muzyką uświetnia zabawy wiejskie, wesela i inne uroczystości o charakterze lokalnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

Koncertowała zarówno w Polsce jak i za granicą. Do największych sukcesów Kapeli należy zdobycie nagrody im. Oskara Kolberga, odznaki „Zasłużony Działacz Kultury” oraz Brązowej, Srebrnej i Złotej Baszty na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Historia Kapeli została udokumentowana w książce wydanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie pt. „Z podróżniakami przez pokolenia – Monografia Kapeli Wojciechowskiej”. Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami utworów granych przez Kapelę.

Kontakt z Kapelą: Kierownik Jan Mirosław – tel. 81 517 11 34

Orkiestra Dęta

Przeglądzie Orkiestr Dętych

Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Wojciechowie powstała w 1987 roku. Obecnie liczy 25 członków, są to w większości ludzie młodzi.

Orkiestra bierze udział w przeglądach i konkursach osiągając liczne sukcesy. Do największych należy II miejsce na Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Rykach

Swoimi występami uświetnia ważne uroczystości gminne i powiatowe, stając na czele korowodów podczas dożynek czy imprez kowalskich.

Kontakt: Kapelmistrz Kazimierz Kołodziej – 699 852 627