Zdobienie warzyw i owoców – nowa umiejętność mieszkańców Gminy Wojciechów

//Zdobienie warzyw i owoców – nowa umiejętność mieszkańców Gminy Wojciechów

Zdobienie warzyw i owoców – nowa umiejętność mieszkańców Gminy Wojciechów

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie jako Partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich realizuje zadanie pn. „Dziedzictwo lokalne Gminy Wojciechów – nowoczesne formy dystrybucji”. Operacja ma na celu aktywizację mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, w tym kreowania miejsc pracy na terenach wiejskich.

Jednym z działań realizowanych w ramach projektu był cykl warsztatów nt. „Sposoby zdobienia i ekspozycji  produktów lokalnych”. Warsztaty odbyły się w Remizach OSP Wojciechów Kolonia Pierwsza i w Stasinie oraz w Wieży Ariańskiej w Wojciechowie. Wzięło w nich udział 45 osób zrzeszonych w Kołach Gospodyń, organizacjach pozarządowych lub aktywnie działających na rzecz rozwoju Gminy Wojciechów.

Podczas spotkań, pod kierunkiem Piotra Huszcza, profesjonalnego kucharza i specjalisty w carvingu, uczestnicy poznawali tajniki rzeźbienia warzyw i owoców oraz ich właściwej ekspozycji. Za pomocą specjalnych nożyków uczyli się wycinania motywów roślinnych i zwierzęcych, a następnie barwienia ich naturalnymi barwnikami oraz eksponowania ich walorów smakowych i estetycznych.

Warsztaty przebiegały w miłej i twórczej atmosferze, a zdobyte umiejętności uczestnicy z pewnością wykorzystają do serwowania zdrowej żywności w sposób apetyczny i zachęcający do zakupu i spożycia

2021-09-09T16:57:18+00:009 wrzesień, 2021|Categories: Aktualności|