/, Zakręceni kulturalnie - oferta warsztatowa/„Zakręceni kulturalnie – oferta warsztatowa dla mieszkańców gminy Wojciechów” – warsztaty rozpoczęte!

Pierwsze zajęcia w ramach projektu  „Zakręceni kulturalnie – oferta warsztatowa dla mieszkańców gminy Wojciechów” odbyły się już 9 i 10 maja. Były to warsztaty teatralne, które poprowadził Pan Patryk Pawelec. Dzieci podczas spotkań dowiedziały się jak poprzez gesty, mimikę i ruch sceniczny, wyrazić siebie i swoje emocje. To dopiero początek warsztatów, dla każdej ze szkół przewidziane jest 10 godzin zegarowych tych zajęć.

Rozpoczęły się również warsztaty plastyczne, prowadzone przez Panią Renatę Gawryluk-Juszka. Dzieci w Szkołach Podstawowych w Palikijach, Łubkach i Miłocinie wykonywały prace techniką powidoku. Technika ta wykorzystuje zjawisko złudzenia optycznego kontrastu następczego tzw. powidok. Z niecierpliwością czekamy na następne relacje zdjęciowe.

W ramach projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie w 5 szkołach na terenie gminy Wojciechów zostanie przeprowadzone 10 godzin warsztatów teatralnych, 6 godzin warsztatów plastycznych, 4 godziny warsztatów filcowe zwierzaki, 6 godzin warsztatów recyklingu, 4 godziny warsztatów zdobienia techniką decupage.

Projekt „Zakręceni kulturalnie – oferta warsztatowa dla mieszkańców gminy Wojciechów realizowany jest w ramach programu z zakresu twórczości artystycznej i edukacji kulturalnej. Priorytet: „Edukacja kulturalna 2019”, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2019-06-24T11:09:30+00:0015 maj, 2019|Categories: Aktualności, Zakręceni kulturalnie - oferta warsztatowa|