baner - Z podróżniakami przez pokolenia. Monografia Kapeli Wojciechowskiej.

Z podróżniakami przez pokolenia. Monografia Kapeli Wojciechowskiej.

Książka pt. „Z podróżnikami przez pokolenia. Monografia Kapeli Wojciechowskiej.” powstała w 2009 r. i jest jedną z pierwszych monografii kapeli ludowej na lubelszczyźnie. Wydawnictwo zawiera historię zespołu, sylwetki biograficzne ponad 30 muzykantów, którzy na przestrzeni 82 lat tworzyli ten zespół, zapis nutowy utworów wykonywanych przez Kapelę Wojciechowską a także wspomnienia i relacje osób mających okazję współpracować z kapelą. Do każdego egzemplarza książki dołączona została płyta Cd z nagraniami Kapeli.

Okładka książki - Z podróżniakami przez pokolenia. Monografia Kapeli Wojciechowskiej.

Kapela Wojciechowska istnieje od 1926 r. i jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych w regionie. Koncertowała w Polsce i za granicą. Jest laureatem m.in. Brązowej, Srebrnej i Złotej Baszty na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu oraz nagrody im. Oskara Kolberga.

Niniejsza publikacja zawierająca teksty autorstwa Zuzanny Kowalskiej, Zofii Jośko, Heleny Weremczuk, Urszuli Mirosław, Janiny Głąb powstała pod redakcją pana Jarosława Cymerman.

Książka została wydana dzięki pomocy finansowej Województwa Lubelskiego, Powiatu Lubelskiego oraz Urzędu Gminy w Wojciechowie w ramach realizowanego projektu.