XIX Ogólnopolskie Spotkania Kowali – Wojciechów 2022 – zapraszamy

/, Aktualności Imprez Kowalskich/XIX Ogólnopolskie Spotkania Kowali – Wojciechów 2022 – zapraszamy

XIX Ogólnopolskie Spotkania Kowali – Wojciechów 2022 – zapraszamy

Zapraszamy wszystkich mistrzów kowalstwa, adeptów sztuki kowalskiej oraz osoby zainteresowane kupnem lub zamówieniem wyrobów kowalstwa artystycznego na  XIX Ogólnopolskie Spotkania Kowali organizowane w dniach 8 – 10 lipca 2022 r. w Wojciechowie Lubelskim.

 XIX Ogólnopolskie Spotkania Kowali

Wojciechów  8 – 10 lipca 2022  r.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie

Współorganizatorzy: Urząd Gminy w Wojciechowie oraz Stowarzyszenie Kowali Polskich

Dofinansowano przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Podczas imprezy spotkają się najlepsi kowale artyści z całej Polski i z zagranicy. Uczestnicy Spotkań wezmą udział w konkursie kowalstwa artystycznego, w konkursie o Nagrodę Kowali Polskich oraz w konkursie   o Nagrodę Publiczności. Do udziału w Spotkaniach zapraszamy mistrzów wraz z pomocnikami, a także seniorów kowalstwa, którzy ze względu na wiek lub stan zdrowia nie pracują już w kuźniach, lecz swoją wiedzę i doświadczenie mogą przekazać młodym.

Spotkania rozpoczną się w piątek 8 lipca 2022  r. od Sympozjum w ramach którego zostaną przeprowadzone wykłady na temat: „Tradycyjne motywy i techniki  kowalskie – możliwość zastosowania  w nowoczesnych realizacjach” oraz „Kotlarstwo – zapomniane  rzemiosło metalowe”. W godzinach popołudniowych kowale spotkają się na Walnym Zebraniu Stowarzyszenia Kowali Polskich.

W drugim dniu Spotkań (9 lipca 2022 r. – sobota)  kowale będą uczestniczyć w konkursie kowalstwa artystycznego w którym do oceny przedstawione zostaną dwie prace – pierwsza przywieziona przez uczestnika, wykonana na zadany temat we własnej kuźni oraz druga wykuta na miejscu. Kowale wykonają prace konkursowe stosując tradycyjne techniki kowalskie, wzory regionalne, dbając o estetykę i charakter użytkowy wyrobów.

Prace wykonane podczas konkursu kucia artystycznego będą oceniane również przez jury, a także przez samych kowali. Po przeliczeniu oddanych głosów komisja przyzna wykonawcy najlepszej pracy Nagrodę Kowali Polskich.

Przez cały dzień będzie trwał pokaz tradycyjnego wykonywania naczyń z miedzi i mosiądzu, a w godzinach popołudniowych uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich, będą prezentować zdobyte umiejętności.

W niedzielę, 10 lipca 2022 r.  w godzinach popołudniowych po Mszy św. w intencji kowali, odbędzie się pokaz kucia prac dowolnych.  W tym dniu prace wykonane podczas konkursu kucia będą oceniane przez zgromadzoną publiczność.  Autor pracy która otrzyma najwięcej punktów zostanie laureatem Nagrody Publiczności, natomiast wśród głosujących zostaną rozlosowane kute podkowy na szczęście. W godzinach wieczornych przewidziane jest Nocne Kucie.

Ogólnopolskim Spotkaniom Kowali będzie towarzyszyła prezentacja wyrobów kowalskich na stoiskach promocyjnych, wystawa prac konkursowych, kiermasz sztuki ludowej, występy zespołów folklorystycznych i gwiazd estrady. 

Warunkiem udziału w imprezie jest udział w Konkursie Kowalstwa Artystycznego!

Jesteś zainteresowany udziałem, a nie otrzymałeś regulaminu?  Poproś o regulamin imprezy pisząc na e-mail:  kowale@kowale.com.pl

 Karta zgłoszenia do pobrania

Kontakt z organizatorem:

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie
Wojciechów 9, 24 – 204 Wojciechów
tel./fax 81 517 72 10, 517 76 22

e-mail: kowale@kowale.com.pl

 

2022-10-20T11:47:45+00:0026 maj, 2022|Categories: Aktualności, Aktualności Imprez Kowalskich|