Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

//Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojciechowie zaprasza na wystawę malarstwa Stefanii Wójcik.

Mieszkająca w Janowie Lubelskim artystka najczęściej maluje bukiety oraz pejzaże, najchętniej pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku.

Stefania Wójcik jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest dyplomowanym  nauczycielem plastyki i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nagradzana i wyróżniana w wielu konkursach. Chętnie bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach  prywatnych nie tylko w Polsce, ale np. w Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych.

Autorka mówi o sobie:

“Pasja twórcza wyzwala we mnie  radość i ubogaca  życie. Mobilizuje do nieustannych poszukiwań treści i formy także tej abstrakcyjnej. Moje malarstwo nie jest może odkrywcze, nie szokuje, nie jest filozoficzne, brutalne,  czy  agresywne jak tendencje współczesne ale cieszy się kolorem, emanuje witalnością i zachwytem nad naturą. Zachwyca mnie barwna łąka, łany zbóż  upstrzone falami maków i chabrów,  fioletowe połacie wrzosowisk usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka. Miałam to szczęście że wyrosłam  właśnie w takim zaczarowanym, bajkowym miejscu. Więc staram się zatrzymać piękno tego co widzę i czuję, często piękno ginące nieskażonych zakątków, leśnych ostępów czy  różnorodnych  kwiatów. Z otaczającej  mnie  rzeczywistości czerpię inspirację, światło, bogactwo barw i przetwarzam na swój własny specyficzny język malarski. Smakuję barwy bo jak ktoś kiedyś powiedział  ,, jestem spadkobierczynią kolorystów”. Poprzez  takie spotkania z naturą i  sztuką pogłębiam znajomość przyrody, siebie i otaczającego świata. Uzmysławiam sobie, że chcę wnieść w swoje  obrazy ten świat i  duży ładunek pozytywnych emocji, które  są wyrazem radości tworzenia.’’

W Wojciechowie jej obrazy można oglądać przez kilka najbliższych tygodni. Zachęcamy również do zakupu wystawionych prac.

 

 

2021-10-06T15:01:53+00:006 Październik, 2021|Categories: Aktualności|