Wiosenne muzykowanie Wojciechowie

//Wiosenne muzykowanie Wojciechowie

Wiosenne muzykowanie Wojciechowie

 

W niedzielę, 24 kwietnia 2022 w Remizie Strażackiej OSP w Wojciechowie odbył się niezwykły koncert artystów z Gminy Wojciechów. Impreza zorganizowana po raz pierwszy przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej Gminy. KONCERT WIOSENNY Z MUZYKĄ I OBRAZEM miał na celu prezentację dorobku twórczego grup artystycznych Ziemi Wojciechowskiej, a także podziękowanie społeczności za włączenie się w akcję pomocy Ukrainie.

Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Przewodniczący Rady Gminy Wojciechów Michał Sumiński, Członkowie Rady Gminy Wojciechów: Grzegorz Piróg, Andrzej Twardowski, Dariusz Kołodziejczyk, Radna Powiatu Lubelskiego Joanna Kaznowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Palikijach Małgorzata Pietraś oraz Sołtysi, przedstawiciele Kół Gospodyń,  Klubu Seniora, a także mieszkańcy Gminy Wojciechów oraz goście z Ukrainy przebywający na naszym terenie.

Koncert rozpoczęła Kapela Wojciechowska marszem. Następnie zebrani minutą ciszy uczcili ofiary zbrodni popełnionych przez Rosjan na Ukrainie. Po powitaniu gości przez Dyrektor GOK, Agnieszkę Gąskę, wstąpiła Orkiestra Dęta OSP w Wojciechowie pod kierunkiem Kazimierza Kołodzieja z wiązanką nowych utworów specjalnie przygotowanych na tę okazję. Po nich swój dorobek artystyczny zaprezentował Zespół Seniorów z Wojciechowa prowadzony przez Leszka Iwaniaka. Wśród ich repertuaru znalazły się pieśni ludowe, a także utwory o tematyce Ukraińskiej, śpiewane w ramach występów grupowych, solowych, a także duetów.

Następnie wystąpił Zespół Sporniaczanki w nowych, pięknych strojach prezentując wiosenny repertuar. Na zakończenie części artystycznej zaprezentowała się Kapela Wojciechowska, która oprócz tradycyjnych swoich utworów zaprezentowała wiązankę pieśni podkreślających naszą solidarność z Ukrainą.

Publiczność była pod ogromnym wrażeniem występów wszystkich zespołów, nagradzając gromkimi brawami każdy z wykonywanych utworów. Koncert Wiosenny to niezwykle udana impreza, z dobrą atmosferą, która wszystkim zebranym dostarczyła wiele wzruszeń  i muzycznych doznań na najwyższym poziomie.

Po koncercie nastąpiło otwarcie wystawy Warsztatów Malarskich, które co tydzień odbywają się pod kierunkiem Honoraty Świderskiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie.  Na wystawie swoje obrazy prezentowały panie: Elżbieta Walczak, Krystyna Mirosław, Teresa Tomczyk, Lidia Rodak, Barbara Basak, Elżbieta Basak, Teresa Zaręba, Barbara Filipiak Grażyna Winiarska. To już drugi wernisaż prac artystek spotykających się od października ubiegłego roku. Goście byli pod wielkim wrażeniem ogromnego talentu i wrażliwości naszych malarek, a ilość prezentowanych prac świadczy o ich ogromnej pasji do malarstwa. Wstawę będzie można oglądać w Wojciechowskim Muzeum Regionalnym.

Na zakończenie wzruszające słowa podziękowania skierowała do zebranych Julia Nakonieczna – Ukrainka mieszkająca na terenie naszej Gminy.  Tym akcentem zakończyła się część oficjalna, która jednocześnie zapoczątkowała sympatyczne spotkanie przy ciastku i herbacie. Serdecznie dziękujemy artystom za przygotowane występy oraz publiczności za miło spędzony czas.

2022-04-25T16:50:23+00:0025 kwiecień, 2022|Categories: Aktualności|