Uroczyste podsumowanie projektów 2020

//Uroczyste podsumowanie projektów 2020

Uroczyste podsumowanie projektów 2020

W niedzielę 6 września przy Wieży Ariańskiej w Wojciechowie odbyło się Uroczyste Podsumowanie Projektów realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie w roku 2020. Podczas tego wydarzenia mogliśmy obejrzeć efekty takich działań jak: – Udział w Konkursie „Zabytek Zadbany” – w którym Wieża Ariańska otrzymała wyróżnienie przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Głównego Konserwatora Zabytków. Aby promować ten zaszczytny tytuł została wykonana wystawa fotografii wielkoformatowej. Podczas wydarzenia odbyło się zakończenie realizacji projektu Edukacja Kulturalna 2020 w ramach którego panie z 5 miejscowości Gminy Wojciechów zrzeszonych w Kołach Gospodyń, grupach czy organizacjach uczestniczyły w warsztatach rękodzieła artystycznego. Podczas Gali prezentowane były najpiękniejsze prace wykonane w ramach projektu, a jego uczestniczki prezentowały zdobyte umiejętności podczas warsztatów rękodzielniczych. Promowany był również projekt „Kultura w sieci” efektem którego będzie szereg przedsięwzięć mających na celu promocję Wieży Ariańskiej i mieszczących się w niej Muzeów z wykorzystaniem najnowszych technologii.
Przez cały dzień prowadzona była promocja walorów turystycznych i kulturalnych Gminy Wojciechów, a także realizowanych przez GOK projektów w programie „Lato z TVP 3”
Ważnym elementem wczorajszego dnia było ogłoszenie wyników korespondencyjnego konkursu kowalstwa artystycznego organizowanego w ramach XVIII Ogólnopolskich Spotkań Kowali Wojciechów 2020 oraz wystawa nadesłanych na konkurs lampek nocnych. Szczegółowa relacja z tego wydarzenia już jutro…

2020-10-08T10:28:34+00:007 Wrzesień, 2020|Categories: Aktualności|