Rozstrzygnięcie Konkursu „Wszystko co zapamiętałem”

//Rozstrzygnięcie Konkursu „Wszystko co zapamiętałem”

Rozstrzygnięcie Konkursu „Wszystko co zapamiętałem”

Miło nam ogłosić Laureatów Konkursu Literackiego „Wszystko co zapamiętałem” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie.

Do konkursu zgłoszono 13 tekstów literackich.

Jury w składzie:
Jarosław Cymerman – Teatrolog i literaturoznawca, adiunkt w Zakładzie Badań Teatralnych i Literatury Staropolskiej UMCS. Kierownik Muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie
Katarzyna Jóźwik – polonista, twórca Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”, założycielka Fundacji Teatrikon i współzałożycielka Fundacji Sadownia.

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

NAGRODA I

Julia Małachowska
Nagroda za bardzo plastyczne i językowo sprawne opisanie świata, który już odszedł w przeszłość oraz za umiejętne zestawienie swoich własnych przeżyć z przeżyciami swoich dziadków, dzięki czemu w krótkim tekście udało się oddać ludzkie doświadczenie łączące pokolenia.

NAGRODA II

Lena Królicka  Dawniej a dziś
Nagroda za  szczerą, emocjonalną,  wartką opowieść, napisaną sprawnie i dynamicznie, kreującą ciekawe postaci prababci pradziadka w kontekście dawnych zabaw dziecięcych i zwyczajów.  Praca stanowi obraz żywej i intensywnej relacji międzypokoleniowej.

NAGRODA III

Zuzanna Twardowska
Nagroda za opowieść , w której jest mowa zarówno o dziejach historycznych wsi Stary Gaj, legendzie, miejscach szczególnych  jak i osobistych doświadczeniach pradziadka autorki. Historia rodzinna zgrabnie  została wpisana w kontekst dziejów „małej ojczyzny”

oraz WYRÓŻNIENIA

Kategoria:  Ocalane od zapomnienia

Wyróżnienie za przywołanie opowieści o czasach minionych, pokazujące zaciekawienie  młodego pokolenia (autora – napis na dyplomie) dawnymi dziejami, potrzebę kontaktu i rozmowy ze starszym pokoleniem, której efektem jest utrwalenie w pamięci  niezwykłych  historii rodzinnych.

Aleksandra Kozak    W blasku przeszłości
Julia Czerniec   Witaj Babciu
Julia Grzegorczyk   Z historii mojej rodziny
Nikola Kalicka   Blaski i cienie dyrektorowania
Patrycja Kamińska   Historia i wspomnienia mojej rodziny
Zuzanna Kwiatkowska Wspomnienia mojej babci

Kategoria: Poetycki obraz Małej Ojczyzny

Wyróżnienia za wrażliwość na piękno rodzinnej ziemi, umiejętność dostrzeżenia w codzienności tego, co niezwykłe w krajobrazie i kulturze Małej Ojczyzny.

Autorzy wierszy:

Bartłomiej Bartoszcze
Gabriela Żuchnik
Katarzyna Iwaniak

Kategoria: Wspomnienia

Marianna Kwiatkowska

Wyróżnienie za dbałość o język i kulturę swojego najbliższego otoczenia, za otwarte dzielenie się doświadczeniem oraz przypominanie tego, jak żyło się w Wojciechowie i okolicach na co dzień i od święta.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie! Gratulujemy Laureatom!!

Nagrodzone prace konkursowe będą publikowane m.in. w kolejnych numerach Gazety Wojciechowskiej!

O terminie oficjalnego wręczenia nagród poinformujemy na naszych stronach  internetowych.

2021-05-04T15:56:17+00:004 maj, 2021|Categories: Aktualności|