Piknik Rodzinny - występy na scenie

Piknik Rodzinny za nami!

W niedzielę, 18 czerwca, na placu przy Wieży Ariańskiej odbył się Piknik Rodzinny dla mieszkańców naszej Gminy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, Urząd Gminy Wojciechów oraz Radę Gminy Wojciechów. Piękna pogoda sprzyjała odpoczynkowi na świeżym powietrzu, dlatego impreza przyciągnęła całe rodziny. Dzięki wsparciu Wójta i Rady Gminy Wojciechów, marketów „Lewiatan” i „Stokrotka” a także Banku Spółdzielczego w Poniatowej oddział Wojciechów oraz Fabryki Cukierków „Pszczółka” piknik obfitował w mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Galeria zdjęć

Impreza rozpoczęła się o godz. 14.00 od występu Mileny Masiak oraz

grup tanecznych działających przy GOK Wojciechów. Blok tańców nowoczesnych zaprezentowały dzieci prowadzone przez Renatę Bielecką natomiast tańce hip hop i zumba zaprezentowały działające w grupach Bąbelki i Rarity Crew prowadzonych przez Esterę Wardak, oraz grupy taneczne z Nałęczowa: Iskra mini, Iskra oraz Flash. Na zakończenie występów grup tanecznych wystąpiła grupa z Maszek prowadzone przez Renatę Kamole.

Następnie do wspólnej zabawy zaprosiła grupa Animacyjna, pod kierunkiem której dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach. Po wspólnej zabawie Rafał Michalczak ze szkoły jazdy „AUTO-HOLIK” przeprowadził pokazy symulacji zdarzeń drogowych, podczas których zaprezentował m.in. wybuch poduszki powietrznej. O godzinie 17.00 na scenie wystąpił Maksymilian Belniak – Finalista IV edycji The Voice Kids, który zaśpiewał takie utwory jak „Fly me to the Moon”, „Co mi Panie dasz” oraz „Emotions”. Następnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, który niemal przez dwie godziny prezentował tańce ludowe z różnych regionów Polski, zmieniając stroje zależnie od rodzaju tańczonych utworów. Na koniec zgromadzona publiczność mogła podziwiać występ zespołu „Pin Melodia”.

Na najmłodszych uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci bezpłatnie mogły korzystać z pompowanych zjeżdżalni, Fotobudki 360, symulatora dachowania, bawić się z grupą animacyjną, oraz posilić się przygotowaną dla nich kiełbaską i lodami. Przez całe popołudnie młodzież z Klubu Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie niestrudzenie malowała maluchom buźki oraz włosy, robiła bańki mydlane, brokatowe tatuaże, oraz balonowe zwierzaki a także warsztaty plastyczne i rękodzielnicze z Moniką Matułą-Wetzlich.

Cieszymy się, że tak liczne grono osób postanowiło tą niedzielę spędzić wspólnie przy Wieży Ariańskiej.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Wójtowi i Radzie Gminy Wojciechów, Władzom Banku Spółdzielczego w Poniatowej oddział Wojciechów, marketom „Lewiatan” i „Stokrotka” a także wsparcie rzeczowe Fabryce Cukierków „Pszczółka”.