Pierwszy tydzień Ferii w Wieży Ariańskiej już za nami

//Pierwszy tydzień Ferii w Wieży Ariańskiej już za nami

Pierwszy tydzień Ferii w Wieży Ariańskiej już za nami

Kończy się pierwszy tydzień Ferii w Wieży Ariańskiej. Obfitował on w wiele atrakcji, które cieszyły się ogromną popularnością wśród dzieci z całej gminy.  W poniedziałek odbyły się zajęcia z cyklu Ferie w Bibliotece. Dzieci brały udział w grach, zabawach oraz zajęciach plastycznych przygotowanych przez panie Bibliotekarki w Wojciechowie oraz w Szczuczkach.

Drugiego dnia dzieci podzielone na dwie grupy uczestniczyły w warsztatach „Programowanie
z Minecraft”, podczas których pod kierunkiem instruktora z Brick4Kidz uczyły się sztuki kodowania. Brały udział również w zajęciach plastycznych, robiąc kolorowe maski karnawałowe.

Aż 50 osób wzięło udział  w organizowanej w środę wycieczce. Wyjazd rozpoczęła wizyta w kinie, gdzie dzieci obejrzały Akademię Pana Kleksa. Następnie posilone w McDonald’s udały się do Laser City, w którym mogły rywalizować ze sobą, grając w laserowy paintball czy pokonując świetlne labirynty.

W kolejnym dniu wszyscy zainteresowani grą na gitarze, mogli zapoznać się z tym instrumentem podczas zajęć muzycznych. Następnie dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu z górnikiem.
Pan Mariusz Lachowski, pracujący wiele lat w kopalni, opowiadał maluchom o swojej pracy. Zebrani mogli zobaczyć na żywo prawdziwy mundur górniczy, wydobywany w kopalniach węgiel, poznać maszyny i urządzenia, a także zwyczaje i legendy związane z pracą górnika.

Po tym pasjonującym spotkaniu dzieci udały się do Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, gdzie uczestniczyły w zajęciach jogi. Był to czas na gimnastykę, ale również wyciszenie i relaks.

Piątek również był dniem pełnym atrakcji. Najpierw dzieci malowały koszulki pod kierunkiem Honoraty Świderskiej. Każdy sam wymyślił projekt, dobrał kolory, a następnie namalował za pomocą specjalnych farbek własne wzory i kształty.  Zajęcia odbyły się również w Bibliotece w Palikijach.

Następnie wszyscy chętni uczestniczyli w Wyprawie po skarb! Dzieci podzielone zostały na cztery grupy. Każda drużyna wybierała swojego kapitana, wymyślała nazwę oraz robiła swój własny znak. Ich zadaniem było również zrobienie prawidłowej mapy, z którą pod opieką pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie udały się rozwiązywać Quest po Wojciechowie.

Korzystając ze zbioru Questów wydanych przez Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów” dzieci zwiedzały najważniejsze zabytki Wojciechowa rozwiązując kolejne zadania. Po przejściu trasy i podaniu prawidłowego hasła, dzieci zdobyły stosowną pieczęć i mogły wykupić sobie skarb. To była bardzo ciekawa i pouczająca zabawa na świeżym powietrzu.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony czas w pierwszym tygodniu Ferii w Wieży Ariańskiej.

2024-02-03T14:45:48+00:003 luty, 2024|Categories: Aktualności|