Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej

//Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej

Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej

W 2001 r. w związku z narastającą potrzebą promocji kowalstwa i tworzenia rynku zbytu na kowalskie wyroby artystyczne i użytkowe po raz pierwszy zorganizowane zostały Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej. Impreza na stałe wpisała się do kalendarza imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie i odbywa się zawsze w drugi weekend lipca w lata nieparzyste naprzemiennie z Ogólnopolskimi Spotkaniami Kowali.  W Targach biorą udział kowale z całej Polski  i z krajów ościennych, którzy na przygotowanych przez organizatora stoiskach prezentują swoje wyroby. Impreza ta, przyciąga rzesze klientów zainteresowanych kupnem kowalskich wyrobów artystycznych i użytkowych. Uczestniczą w nich również firmy świadczące usługi komplementarne do kowalstwa.

Podczas Targów kowale starują w konkursie kucia artystycznego oraz w konkursie o Nagrodę Kowali Polskich, wykonując prace, poprzez które w jak najlepszym stopniu mogą zaprezentować potencjalnym klientom swoje umiejętności.

Targom towarzyszy pokaz kucia koni, wystawa wyrobów kowalskich, kiermasz rękodzieła artystycznego oraz pokazy technik pokrewnych.

2020-05-21T11:31:54+00:0019 maj, 2016|Categories: Ogólnopolskie Imprezy Kowalskie|