Modernizacja XVI – wiecznej Wieży Ariańskiej w celu wydłużenia sezonu kulturalnego i turystycznego

//Modernizacja XVI – wiecznej Wieży Ariańskiej w celu wydłużenia sezonu kulturalnego i turystycznego

Modernizacja XVI – wiecznej Wieży Ariańskiej w celu wydłużenia sezonu kulturalnego i turystycznego

Okres realizacji projektu: 21.02.2006 – 25.09.2006

Cele: Zakup i montaż nowych okien zespolonych, drewnianych w XVI – wiecznej Wieży Ariańskiej. Zakup i montaż nowych drzwi do Muzeum Kowalstwa, Wojciechowskiego Muzeum, Gminnej Biblioteki Publicznej, drzwi wejściowych na klatkę schodową w obiekcie zabytkowej Wieży Ariańskiej.

W ramach projektu została wymieniona stolarka okienna i drzwiowa w zabytkowej Wieży Ariańskiej. Nowa stolarka okienna powtarza podziały i materiał okien, pochodzących z remontu budynku w latach 60-tych XX wieku i opiera się na dokumentacji projektowej Tadeusza Augustynka z 1967 r. Wymienione drzwi wewnętrzne są rozwiązaniem współczesnym, ale wpisującym się w stylistykę obiektu. Wieża Ariańska skupia w sobie życie kulturalne nie tylko miejscowości, ale także całej gminy. Tu organizowane są różne spotkania, szkolenia, sesje Rady Gminy oraz prowadzona działalność merytoryczna Gminnego Ośrodka Kultury.

Obiekt jest przedmiotem zainteresowania licznej rzeszy turystów. Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w wieży przyczyniła się do wydłużenie sezonu kulturalnego i turystycznego, zachowania dla przyszłych pokoleń dziedzictwa kulturowego jakim jest Wieża Ariańska, poprawę warunków pracy w okresie jesienno – zimowym oraz oszczędności związanych z użyciem energii w okresie jesienno – zimowym. W roku 2006 został również przeprowadzony przegląd i naprawa bieżąca pokrycia dachu w zabytkowym obiekcie Wieży Ariańskiej oraz bieżący remont piwnicy.

Koszt całkowity: 110 200,84 zł

Kwota dofinansowania: 72 418,00 zł

2017-04-07T14:09:59+00:007 kwiecień, 2017|Categories: Realizowane projekty|