Mięsiwa z ognia i kowadła – ciekawe warsztaty kulinarne

/, Rozwój Gminy Wojciechów KSOW/Mięsiwa z ognia i kowadła – ciekawe warsztaty kulinarne

Mięsiwa z ognia i kowadła – ciekawe warsztaty kulinarne

Za nami kolejne warsztaty kulinarne „Mięsiwo i steki z serca kuźni – ognia i kowadła”. Tym razem Piotr Huszcz – szef kuchni w wielu prestiżowych restauracjach przeprowadził warsztaty w Remizie OSP w Wojciechowie Kolonii Pierwszej. W ramach projektu „Rozwój Gminy Wojciechów w oparciu o dziedzictwo kulinarne oraz tradycje kowalskie” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie osoby zrzeszone m.in. w Kole Gospodyń Wiejskich Jedyneczki oraz w Klubie Seniora uczyły się doboru rodzajów mięsiwa na potrawy z ognia, metod obróbki i przygotowywania mięs, przygotowywania marynat, doboru sosów i dodatków do mięsiwa, eksponowania potraw mięsnych z użyciem elementów kowalskich.
Warsztaty trwają dwa dni. W pierwszym uczestnicy przygotowują mięso i marynaty a drugiego dnia przyrządzają sosy i dodatki a mięso jest poddawane obróbce termicznej z użyciem z wykorzystaniem narzędzi i sprzętów powstających w kuźni takich jak ruszta, rożna, widelce ogniskowe, noże i tasaki.
Przyrządzone dania były serwowane bezpośrednio na kowadle oraz przy użyciu wyrobów kowalskich takich jak podstawki pod gorące naczynia, serwetniki, patery itp.
Warsztaty z przygotowywania potraw mięsnych, dla kolejnej grupy uczestników odbędą się w dniach 1 – 2 września tym razem w Wieży Ariańskiej w Wojciechowie.

2022-09-01T13:46:12+00:001 wrzesień, 2022|Categories: Aktualności, Rozwój Gminy Wojciechów KSOW|