Kultura w sieci

Kultura w sieci

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie pozyskał dofinansowanie na realizację aplikacji mobilnej w ramach realizowanego  projektu pn. „Aplikacja mobilna – oferta kulturalna w świecie wirtualnym dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

W ramach projektu powstanie aplikacja mobilna, która nie będzie odzwierciedleniem strony internetowej instytucji ale raczej propozycją, która zachęci do wejścia w interakcję z działaniami kulturalnymi ze zbiorami czy wystawą. Głównym celem realizowanego projektu jest tworzenie warunków do kształtowania postaw otwartych w życiu społecznym, wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze poprzez upowszechnianie i promowanie dziedzictwa kulturowego w sieci, zwiększenie obecność kultury w życiu społecznym poprzez wykorzystanie narzędzi on-line.

W ramach realizowanego projektu powstanie nowatorska, funkcjonalna, angażująca użytkownika aplikacja mobilna. Aplikacja, która przeniesie nas w wirtualny świat kultury. Pozwoli odbiorcom na korzystanie z zasobów dziedzictwa kulturowego, które pielęgnowaliśmy przez wiele lat.

Aplikacja mobilna z dziedziny kultury, która powstanie w ramach projektu będzie posiadać następujące narzędzia:

  1. „Zagraj z nami” – Quiz o kowalstwie nawiązywał będzie do treści zawartych
    w aplikacji.
  2. „Wirtualna wycieczka po Muzeum Kowalstwa” – wycieczka online, pokazanie najciekawszych eksponatów.
  3. „Wirtualne Muzeum Arianizmu”- sporządzone w formule prezentacji
    z lektorem opowiadającym, zdjęciami/rycinami, animacjami.
  4. „Kowalstwo artystyczne jakiego nie znacie” – narzędzie to umożliwi nam udostępnianie filmów o sztuce kowalskiej.
  5. „Muzyka łączy pokolenia” – tu prezentowany będzie dorobek artystyczny Kapeli Wojciechowskiej oraz Orkiestry Dętej.

Realizacja zadania przyczyni się do rozwoju kompetencji cyfrowych zarówno odbiorców jak i kadr kultury a także umożliwi świadome i twórcze korzystanie z nowych mediów oraz zasobów informacyjnych w procesie edukacji kulturalnej. Przygotowane rozwiązania są nowatorskie i w pełni uwzględniają potrzeby docelowych odbiorców zadania.

Realizacja projektu pozwoli na umiejscowienie działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie w sieci, zwiększając tym samym dostęp do oferty edukacyjnej i kulturalnej.

2020-07-23T15:40:40+00:009 lipiec, 2020|Categories: Aktualności, Kultura w sieci 2020|