Kowalstwo to nasz zawód i pasja

/, Realizowane projekty/Kowalstwo to nasz zawód i pasja

Kowalstwo to nasz zawód i pasja

Stowarzyszenie Kowali Polskich, mające swoją siedzibę w Wieży Ariańskiej, otrzymało dofinansowanie z Zarządu Województwa Lubelskiego na realizację zadania pn. „Kowalstwo to nasz zawód i pasja”.

W ramach projektu Stowarzyszenie Kowali Polskich aktywnie włączy się w organizację Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie. Realizując cele wspierania unikalnego i zanikającego zawodu jakim jest kowalstwo ludowe i artystyczne, zorganizuje „Pokaz tradycyjnego odlewania żeliwa i metali kolorowych”. W ramach pokazu fachowcy, którzy na co dzień zawodowo zajmują się odlewnictwem artystycznym i użytkowym, zaprezentują wykonywanie form odlewniczych z różnych surowców, przygotują matrycę, a następnie odleją pamiątkowy medal okolicznościowy z imprezy.

Stowarzyszenie zajmie się promocją pokazu poprzez druk ulotek reklamowych i zamieszczenie informacji na swojej stronie www.kowale.com.pl a także na prowadzonym forum kowalskim oraz portalu społecznościowym facebook. Zapewni służby porządkowe oraz osoby pilnujące maszyny i urządzenia potrzebne do pokazu.  Zorganizuje i opłaci również noclegi i wyżywienie dla ekipy wykonującej pokaz.

Kolejnym zadaniem ramowym projektu będzie ujednolicenie stroju członków Stowarzyszenia Kowali Polskich poprzez zakup koszulek okolicznościowych  z logo imprezy oraz z wyraźnym logo Stowarzyszenia.  Dodatkowym elementem identyfikacyjnym będą wykonane w ramach projektu haftowane naszywki z logo Stowarzyszenia, które będą mocowane do skórzanych fartuchów kowalskich, nakryć głowy czy  innych elementów stroju, w którym kowale wykonują pokazy kucia. Przyczyni się to do promocji Stowarzyszenia jak również do lepszej identyfikacji osób do niego należących.

Stowarzyszenie w ramach projektu zorganizuje również Konkurs o Nagrodę Kowali Polskich, w którym jury złożone z członków Stowarzyszenia wybierze najlepszą pracę wykonaną podczas Targów.

2017-05-10T16:46:43+00:002 maj, 2017|Categories: Aktualności, Realizowane projekty|