Koncert Noworoczny zdjęcie główne

Koncert Noworoczny

Tegoroczny, 32 Finał WOŚP w Wojciechowie obfitował w atrakcyjne wydarzenia. Akcji przyświecał szczytny cel „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Od rana Wolontariusze: Liwia Żelazo, Marlena Gugała, Jakub Sumiński i Emanuel Świś wraz z pomocnikami Nikolą Tomczyk, Amelią Świś, Łukaszem Gugała oraz Oskarem Wojtaszko pod opieką pracowników Gminnego Ośrodka Kultury kwestowali przy bramach Kościoła Parafialnego w Wojciechowie.

kwesta dla WOŚP

O godzinie 16.00 na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Wojciechowie rozpoczął się Koncert Noworoczny zorganizowany we współpracy Urzędu Gminy Wojciechów, Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie oraz Rady Gminy Wojciechów. W imprezie wzięło udział liczne grono Zaproszonych Gości, a także Koła Gospodyń, Klub Seniora, Przedstawiciele Sołectw, Ochotniczych Straży Pożarnych, Stowarzyszeń i innych Organizacji, a także Sponsorzy i mieszkańcy naszej Gminy.

Koncert rozpoczęła marszem Kapela Wojciechowska, która zaprezentowała kilka swoich utworów, następnie nowopowstały zespół składający się z Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wojciechowie zaśpiewał najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Ich występ wzbogaciła tańcem i śpiewem grupa Czterolatków. Po nich swoje umiejętności wokalne zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Jedyneczki” z towarzyszeniem Jana Mirosława, a następnie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłocinie. Występ Lajkonika i Kolędników ze Szkoły Podstawowej w Maszkach również bardzo spodobał się publiczności, która hojnie obdarowała dzieci. Zebrane pieniądze grupa przekazała do puszek WOŚP. Po nich kolejno prezentowały się przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Wojciechowie oraz dziewczynki z Koła Wokalnego GOK. Koncert zakończył występ Klubu Seniora
z akompaniamentem Leszka Iwaniaka oraz koncert Orkiestry Dętej OSP w Wojciechowie.

W przerwach pomiędzy występami rozlosowywane były nagrody za wrzut do puszki WOŚP. Cenniejsze przedmioty ufundowane przez darczyńców były licytowane, osiągając imponujące kwoty. Pozwoliło to jeszcze bardziej zasilić zbiórkę.

koncert noworoczny - kwesta dla WOŚP

Zgromadzona publiczność mogła częstować się pysznymi potrawami przygotowanymi przez lokalne Karczmy i Restauracje, Koła Gospodyń, Kluby, Organizacje oraz osoby indywidualne z terenu Gminy.

Oferta dodatkowa

Szeroka była również oferta dodatkowa. Pracownicy NZOZ “MEDYKON” POZ Bełżyce proponowali szereg badań i porad medycznych, a także wydawnictwa promujące profilaktykę zdrowotną. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy oraz tatuaże i balonowe zwierzaki w wykonaniu Wolontariuszek ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie. Plastyk Honorata Świderska z wszystkimi chętnymi robiła serduszka breloczki i magnesy. Na Wieży Ariańskiej prezentowana była iluminacja z sercem WOŚP, a wszyscy zainteresowani mogli sobie zrobić zdjęcie na fotelu od Lumina Park.

Wieczór przebiegł w bardzo miłej atmosferze i był okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego wszystkich pokoleń mieszkańców Gminy Wojciechów oraz do wzajemnej integracji.

Na koniec dnia Wolontariusze udali się do sztabu WOŚP w Bełżycach aby podliczyć swoje puszki. Tegoroczna zbiórka w naszej gminie przyniosła rekordową kwotę 10 614,12 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom, którzy zaangażowali się w organizację Koncertu Noworocznego oraz artystom i przybyłym mieszkańcom.

Do zobaczenia za rok!