Koncert Noworoczny

//Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Tegoroczny, 32 Finał WOŚP w Wojciechowie obfitował w atrakcyjne wydarzenia. Akcji przyświecał szczytny cel „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Od rana Wolontariusze: Liwia Żelazo, Marlena Gugała, Jakub Sumiński i Emanuel Świś  wraz z pomocnikami Nikolą Tomczyk, Amelią Świś, Łukaszem Gugała oraz Oskarem Wojtaszko pod opieką pracowników Gminnego Ośrodka Kultury kwestowali przy bramach Kościoła Parafialnego w Wojciechowie.

O godzinie 16.00 na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Wojciechowie rozpoczął się Koncert Noworoczny zorganizowany we współpracy Urzędu Gminy Wojciechów, Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie oraz Rady Gminy Wojciechów. W imprezie wzięło udział liczne grono Zaproszonych Gości, a także Koła Gospodyń, Klub Seniora, Przedstawiciele Sołectw,  Ochotniczych Straży Pożarnych, Stowarzyszeń i innych Organizacji,  a także Sponsorzy i mieszkańcy naszej Gminy.

Koncert rozpoczęła marszem Kapela Wojciechowska, która zaprezentowała kilka swoich  utworów, następnie nowopowstały zespół składający się z Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wojciechowie zaśpiewał najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Ich występ wzbogaciła tańcem i śpiewem grupa Czterolatków. Po nich swoje umiejętności wokalne zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Jedyneczki” z towarzyszeniem Jana Mirosława, a następnie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłocinie. Występ Lajkonika i Kolędników ze Szkoły Podstawowej w Maszkach również bardzo spodobał się publiczności, która hojnie obdarowała dzieci. Zebrane pieniądze grupa przekazała do puszek WOŚP. Po nich kolejno prezentowały się przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Wojciechowie oraz dziewczynki z Koła Wokalnego GOK. Koncert zakończył występ Klubu Seniora
z akompaniamentem Leszka Iwaniaka oraz koncert Orkiestry Dętej OSP w Wojciechowie.

W przerwach pomiędzy występami rozlosowywane były nagrody za wrzut do puszki WOŚP. Cenniejsze przedmioty ufundowane przez darczyńców były licytowane, osiągając imponujące kwoty. Pozwoliło to jeszcze bardziej zasilić zbiórkę.

Zgromadzona publiczność mogła częstować się pysznymi potrawami przygotowanymi przez lokalne Karczmy i Restauracje, Koła Gospodyń, Kluby, Organizacje oraz osoby indywidualne z terenu Gminy.

Szeroka była również oferta dodatkowa. Pracownicy NZOZ “MEDYKON” POZ Bełżyce proponowali szereg badań i porad medycznych, a także wydawnictwa promujące profilaktykę zdrowotną. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy oraz tatuaże i balonowe zwierzaki w wykonaniu Wolontariuszek ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie. Plastyk Honorata Świderska  z wszystkimi chętnymi robiła serduszka breloczki i magnesy. Na Wieży Ariańskiej prezentowana była iluminacja z sercem WOŚP, a wszyscy zainteresowani  mogli sobie zrobić zdjęcie na fotelu od Lumina Park.

Wieczór przebiegł w bardzo miłej atmosferze i był okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego wszystkich pokoleń mieszkańców Gminy Wojciechów oraz do wzajemnej integracji.

Na koniec dnia Wolontariusze udali się do sztabu WOŚP w Bełżycach aby podliczyć swoje puszki. Tegoroczna zbiórka w naszej gminie przyniosła rekordową kwotę 10 614,12 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom, którzy zaangażowali się w organizację Koncertu Noworocznego oraz artystom i przybyłym mieszkańcom.

Do zobaczenia za rok!

2024-01-30T10:43:32+00:0029 styczeń, 2024|Categories: Aktualności|