Gala Finałowa

Dnia 6 września 2020 r. na placu przy Wieży Ariańskiej, odbyła się Gala Finałowa podsumowująca projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie pod nazwą „Warsztaty z kulturą- kreatywny rozwój kapitału społecznego w Gminie Wojciechów”.  Zadanie to realizowane było w ramach programu „Edukacja kulturalna 2020” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Założeniem projektu była organizacja cyklu warsztatów rękodzielniczych o różnorodnej tematyce w odległych miejscowościach wiejskich, tak aby ułatwić ich mieszkańcom dostęp do kultury. Szeroka oferta projektu pozwoliła zaangażować blisko 100 osób, rozbudzić w nich zainteresowania oraz umożliwić zdobycie nowych umiejętności twórczych. Pokazuje to jak dużo jest w naszej gminie osób zainteresowanych rozwojem osobistym i rękodzielniczym

Zajęcia odbywały się w remizach OSP w Stasinie, Starym Gaju, Sporniaku, Wojciechowie Kolonia Pierwsza oraz w Wieży Ariańskiej w Wojciechowie. Wszystkie warsztaty prowadzone były przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem.

Zajęcia z wytwarzania mis i doniczek z betonu, aniołów techniką powertex oraz świec i mydełek w wymiarze 4 godzin dla każdej grupy warsztatowej prowadziła Honorata Świderska. Natomiast warsztaty filcowania na sucho, szydełkowania oraz wytwarzania biżuterii w wymiarze 6 godzin dla każdej techniki przeprowadziła Monika Matuła-Wetzlich.

Efekty pracy uczestników projektu mogliśmy podziwiać podczas Gali Finałowej. Panie z pięciu grup warsztatowych prezentowały wykonane podczas zajęć prace, a także prowadziły pokazy poznanych technik rękodzielniczych dla zgromadzonej publiczności.

Na wszystkie osoby biorące udział w projekcie czekał również poczęstunek. Wydarzeniu towarzyszyła ekipa Telewizji Lublin, która realizowała program pt. „Lato z TVP 3”. Podczas transmisji na żywo wypowiadali się zarówno organizatorzy przedsięwzięcia jak również panie prowadzące i uczestniczki warsztatów. Dzięki temu projekt zyskał szeroką promocję.

Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za tak liczny udział! Mamy nadzieję że kolejne projekty realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie  spotkają się z równie dużym zainteresowaniem.

2020-10-08T10:19:20+00:007 wrzesień, 2020|Categories: Aktualności, Warsztaty z kulturą - kreatywny rozwój|