Eliminacje Gminne do 41. Małego Konkursu Recytatorskiego

//Eliminacje Gminne do 41. Małego Konkursu Recytatorskiego

Eliminacje Gminne do 41. Małego Konkursu Recytatorskiego

Dnia 13 maja 2022 r. w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się Eliminacje Gminne do 41 Małego Konkursu Recytatorskiego. W wydarzeniu wzięło udział 30 uczniów ze szkół podstawowych w Łubkach, Maszkach, Miłocinie, Palikijach i Wojciechowie.
Recytatorów oceniało jury w składzie:

• Anna Kistelska – główny instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie w pracowni Kultury Żywego Słowa, organizator Wojewódzkich Konkursów Recytatorskich, juror. Pod jej redakcją została wydana książka Czesława Maja „Ścieżką przez Motycz”.
  • Monika Pastuszak – instruktor Młodzieżowego Domu Kultury Pod Akacją, prowadzi zajęcia recytatorskie, organizuje konkursy recytatorskie teatralne, a także jest logopedą.

Podczas konkursu jury oceniało: dobór repertuaru, poprawność dykcji, interpretację utworów i ogólny wyraz artystyczny.
Dzieci występowały w trzech kategoriach wiekowych. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas I-III, po nich reprezentanci klas IV-VI, a jako ostatni wystąpili najstarsi uczestnicy z klas VII-VIII. W trakcie oczekiwania na werdykt jury, dzieci otrzymały słodki poczęstunek.
Po wysłuchaniu recytatorów jury postanowiło przyznać nagrody i nominacje do Eliminacji Powiatowych w Nałęczowie w kategoriach:

• klasy I-III:
    – Antoni Rasz – uczeń Szkoły Podstawowej w Wojciechowie,
    – Jan Masiukiewicz – uczeń Szkoły Podstawowej w Łubkach,
    – Patrycja Tarka – uczennica Szkoły Podstawowej w Łubkach.
  • klasy IV-VI:
    – Karolina Duda – uczennica Szkoły Podstawowej w Palikijach,
    – Adrianna Krojańska – uczennica Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.
  • klasy VII-VIII:
    – Nikola Czerniec – uczennica Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

• w kategorii klas I-III:
    – Kinga Jonasz – uczennica Szkoły Podstawowej w Miłocinie,
    – Helena Kwiatkowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Palikijach.
  • w kategorii klas IV-VI:
    – Oliwia Mirosław – uczennica Szkoły Podstawowej w Maszkach.
  • w kategorii klas VII-VIII:
    – Aleksandra Guz – uczennica Szkoły Podstawowej w Maszkach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w eliminacjach oraz nauczycielom za trud włożony w przygotowanie recytatorów. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów na kolejnych etapach!

2022-05-24T14:49:54+00:0013 maj, 2022|Categories: Aktualności|