31 Finał WOŚP już za nami

//31 Finał WOŚP już za nami

31 Finał WOŚP już za nami

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie w tym roku ponownie włączył się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem 31 Finału, była walka z sepsą. Od samego rana nasi wolontariusze, którzy w tym roku przyłączyli się do Sztabu WOŚP w Bełżycach, kwestowali na ulicach Wojciechowa, przy bramach kościoła oraz przy Wieży Ariańskiej. Grupa „Bełżyce i okolice biegają” zorganizowała Bieg oraz Marsz Nordic Walking i Spacer dla WOŚP 2023, w którym wzięło udział ok 60 osób. Trasa biegu liczyła 10 km i prowadziła m.in. przez atrakcje Gminy Wojciechów takie jak: AlpakaRosa, Stajnia „Konie Wojciechów” oraz Muzeum Minerałów w Młynie Hipolit. Spacer na dystansie 2 km pozwalał zwiedzić urokliwe zakątki Wojciechowa i zakończył się wizytą w Muzeum Kowalstwa na strychu Wieży Ariańskiej.

Uczestnicy Biegu, Marszu i Spaceru dla WOŚP oraz Mieszkańcy Wojciechowa i okolic, wrzucali hojne datki do puszek naszych wolontariuszy, którymi w tym roku byli: Jakub Sumiński z Liwią Żelazo, Marlena Gugała z Jakubem Pirogiem, Iga Mirosław z Oliwierem Żelazo, Amelia Świś z Emanuelem Świś. W zamian za wpłatę na cele WOŚP można było zwiedzić Muzeum Kowalstwa oraz pozostałe pomieszczenia Wieży Ariańskiej, wziąć udział w warsztatach „Filcowe serduszka” , wysłuchać koncertów Kapeli Wojciechowskiej oraz Orkiestry Dętej, a także degustować pyszne ciasta, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich ze Stasina, Wojciechowa Kolonii Pierwszej i Sporniaka.  O oprawę muzyczną imprezy zadbał zespół Pin Melodia. O godzinach 13.00, 16.00 oraz 17.00 odbywały się rozdania nagród przekazanych przez lokalnych przedsiębiorców. Szansę na zdobycie nagrody miał każdy kto wrzucił pieniądze do puszki WOŚP. Bardzo ciekawym punktem programu był pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Strażaków z OSP Miłocin Czajki. Na zakończenie wieczoru odbyły się Pokazy Magii z Czarodziejem Rafaello, zabawy animacyjne z żywą maskotką oraz ognisko z kiełbaskami.

 

Mieszkańcy Gminy Wojciechów oraz uczestnicy Biegu, Marszu i Spaceru dla WOŚP zasilili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o 5693,60 zł. Dziękujemy darczyńcom, wolontariuszom, artystom oraz przedstawicielom Kół Gospodyń za zaangażowanie.

 

Serdecznie dziękujemy również fundatorom nagród:  Barbara i Włodzimierz Czerniec Karczma Biesiada, Market Lewiatan, Roman Czerniec Kuźnia Wojciechów, Muzeum Minerałów, Meteorytów i Skamieniałości Młyn Hipolit, Park Edukacyjno-Rekreacyjny Owadolandia, Stajnia „Konie Wojciechów”, EkoKamińscy – Gospodarstwo Szkółkarskie Ewy i Mirosława Kamińskich , Elżbieta Walczak, Tomasz Rzucidło  „Na Pełnym Gazie”, Honorata Świderska Pracownia artystyczna, Katarzyna i Piotr Rozmanowscy, Pracownia artystyczna Dybala, Halina Jarosińska, Stowarzyszenie „U Źródeł Ciemięgi ”.

 

 

 

 

 

2023-03-23T09:23:13+00:0030 styczeń, 2023|Categories: Aktualności|