Wycieczka do Berlina

//Wycieczka do Berlina

Wycieczka do Berlina

W miniony weekend, Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie zorganizował  dla mieszkańców Gminy Wojciechów kolejną wycieczkę. W czwartek 20 września, punktualnie o 4.00 rano, 51 osób wyruszyło w podróż, której celem było zwiedzane Zachodniej Polski i Niemiec. W godzinach przedpołudniowych grupa dotarła do Gniezna gdzie czekał już pilot. Po obejrzeniu Katedry Gnieźnieńskiej ze słynnymi drzwiami, których historia sięga 1180 r., wycieczkowicze udali się w dalszą drogę. Kolejnym punktem, programu było odwiedzenie Świebodzina, nad którym góruje 33 metrowej wysokości Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po zapoznaniu się z historią powstania tej imponującej rzeźby i krótkim odpoczynku, ruszyli do Słubic. Wieczorem, po rozlokowaniu w hotelu, część grupy udała się na spacer do Franfurtu nad Odrą.

Drugi dzień wycieczki poświęcony został zwiedzaniu Berlina. Prowadzona przez doskonałego pilota grupa odwiedziła Aleksanderplatz, Aleję Unter den Linden, Wyspę Muzeów, Kolumnę Zwycięstwa Siegesäule, Mur Berliński i dawne przejście graniczne, a także Checkpoint Char oraz Bramę Brandenburską. Zwiedzając szklaną kopułę wieńczącą Reichstag podziwiali rozległą panoramę Berlina.
Cały kolejny dzień przeznaczony był na zwiedzanie Poczdamu. To niezwykle urokliwe miasto zachwyciło naszych wycieczkowiczów zabytkami, architekturą oraz historią. Szczególne wrażenie zrobił zespół pałacowo-parkowy Sanssouci, wybudowany w XVIII wieku jako letnia rezydencja króla Fryderyka II Wielkiego oraz pałac Schloss Cecilienho, w którym niegdyś rozgrywały się losy kraju, a nawet świata.

W ostatnim dniu wycieczki grupa odwiedziła Poznań, gdzie główną atrakcją było zwiedzanie Rynku, zajmującego trzecie miejsce w Polsce pod względem wielkości i urody. Pan Przewodnik na stałe mieszkający w Poznaniu, opowiadał o historii i zabytkach tego miasta, ale również o kulturze i zwyczajach jego mieszkańców.
O godzinie 12.00 turyści z Wojciechowa dołaczyli do gromady obserwatorów, którzy tradycyjnie zebrali się pod wieżą Ratusza aby wysłuchać hejnału oraz zobaczyć zegar i koziołki, będące symbolem tego miasta.

Po zakupieniu Rogali Świętomarcińskich, zmęczeni ale w doskonałych humorach wyruszyli w drogę powrotną do domu.

2018-09-25T10:37:54+00:0024 Wrzesień, 2018|Categories: Aktualności|