Warsztaty wykonywania palm współczesnych

//Warsztaty wykonywania palm współczesnych

Warsztaty wykonywania palm współczesnych

Drugi część Warsztatów z wykonywania palm wielkanocnych, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie odbyła się dnia 22 marca 2018 r. 

Warsztaty przeprowadzone przez Małgorzatę Urban w „Sielisku Małgorzaty” w Cholewiance obejmowały naukę wykonywania palm współczesnych. Prowadząca korzystając z różnorodnych materiałów, głównie suszonych zbóż i kwiatów szkoliła 20 uczestniczek projektu jak wykonywać palmy o nowoczesnych wzorach i kształtach, stosując współczesne techniki zaplatania.

Uczestniczki wykonały po kilka różnych palm, które z radością zabrały ze sobą.

Tego dnia w  Siedlisku Małgorzaty nagrywany był program o działalności Stowarzyszenia, a praca naszych Pań była doskonałym zobrazowaniem ich szkoleniowej działalności. Program będzie można obejrzeć w Telewizji Lublin w najbliższy czwartek ok godz. 18.00 Zapraszamy

Warsztaty realizowane są w ramach projektu: „Organizacja warsztatów z rękodzieła ludowego – zachowanie dziedzictwa kulturowego” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020; Działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, Poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”

2018-03-26T13:07:37+00:0026 Marzec, 2018|Categories: Aktualności|