Warsztaty wykonywania ozdób z wiór osikowych

Strona główna/Aktualności/Warsztaty wykonywania ozdób z wiór osikowych

Warsztaty wykonywania ozdób z wiór osikowych

Za nami kolejne spotkanie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie w ramach projektu „Organizacja warsztatów z rękodzieła ludowego – zachowanie dziedzictwa kulturowego”.
W czwartek, 19 kwietnia ponad 20 osób z terenu gminy Wojciechów spotkało się w Wieży Ariańskiej aby nauczyć się wykonywania ozdób z wiór osikowych. Pod kierunkiem pani Urszuli Wojtalik – Sarneckiej panie poznawały techniki wyrobu gwiazdek, rybek, ptaszków i innych ciekawych dzieł z tego bardzo wdzięcznego materiału.
Popołudnie minęło w  miłej i przyjemnej atmosferze, a efekty pracy naszych zdolnych twórczyń były godne podziwu. Zdobyte przez nie umiejętności z pewnością zostaną wykorzystane w ich dalszej działalności.

2018-04-20T11:42:15+00:00 20 Kwiecień, 2018|Kategoria: Aktualności|