Warsztaty „Magia żywego słowa”

//Warsztaty „Magia żywego słowa”

Warsztaty „Magia żywego słowa”

W dniu 23 lutego 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie odbyły się warsztaty recytatorskie „Magia Żywego Słowa”

W warsztatach wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół z terenu gminy Wojciechów, głównie recytatorzy biorący udział w konkursach oraz nauczyciele i instruktorzy pracujący z recytatorami.
Założeniem spotkania było przeprowadzenie szeregu ćwiczeń z zakresu recytacji, mówienia scenicznego oraz mówienia artystycznego, w celu pobudzenia kreatywności w interpretacji tekstu.
Prowadzący warsztaty Pan Patryk Pawelec – utytułowany recytator, monodramista, instruktor żywego słowa sprawił, że grupa kilkunastu naszych recytatorów bawiła się doskonale ucząc się przy tym, że  recytacja to przede wszystkim emocje, osobisty stosunek wykonawcy do prezentowanego utworu, a także sugestywność i wiarygodność wypowiedzi.

Podczas warsztatów uczniowie pod kierunkiem pana Patryka robili rozgrzewkę ciała oraz aparatu mowy, ćwiczyli wyjście na scenę, prawidłową postawę podczas recytacji, zejście ze sceny. Na podstawie wyuczonych tekstów każdy z recytatorów ćwiczył dykcję, a także pracował nad interpretacją oraz wydobyciem emocji i ekspresji. A to wszystko pod baczną obserwacją nauczycieli – instruktorów, którzy wiele z tych technik będą mogli zastosować podczas przygotowywania dzieci do konkursów recytatorskich.

Był to niezwykle pożyteczny i mile spędzony czas, który mamy nadzieję zaowocuje wieloma sukcesami.

2018-02-23T16:54:34+00:0023 Luty, 2018|Categories: Aktualności|