Warsztaty filcowe zwierzaki i recyklingu

/, Zakręceni kulturalnie - oferta warsztatowa/Warsztaty filcowe zwierzaki i recyklingu

Warsztaty filcowe zwierzaki i recyklingu

16 maja rozpoczęły się warsztaty filcowe zwierzaki. Jako pierwsi przygodę z filcem rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie. Dzieci nauczyły się jak robić wykroje i jak je przenosić na filc. Każdy miał za zadanie zszyć elementy wykroju, które razem tworzą filcowego zwierzaka: kotka, ptaszka, króliczka. To dopiero początek zajęć z filcem, dla każdej ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wojciechów przewidziane jest 4 godziny.

Początek miały również warsztaty z recyklingu. Uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Wojciechowie zapoznali się z tematyką zajęć, na których będą wykonywać torby, saszetki, plecaki ze starych jeansowych spodni, koszul czy spódnic. Młodzież uczyła się szycia elementów wykroju oraz przyszywania guzików. To dopiero początek warsztatów, dla każdej ze Szkół Podstawowych przewidziane jest po 6 godzin zajęć praktycznych. Czekamy z niecierpliwością na efekty.

Projekt „Zakręceni kulturalnie – oferta warsztatowa dla mieszkańców gminy Wojciechów realizowany jest w ramach programu z zakresu twórczości artystycznej i edukacji kulturalnej. Priorytet: „Edukacja kulturalna 2019”, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2019-05-16T16:39:00+00:0016 Maj, 2019|Categories: Aktualności, Zakręceni kulturalnie - oferta warsztatowa|