Wakacyjny wyjazd do „Farmy Iluzji”

//Wakacyjny wyjazd do „Farmy Iluzji”

Wakacyjny wyjazd do „Farmy Iluzji”

W dniu 31 lipca 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie zorganizował wakacyjny wyjazd dla dzieci z terenu gminy Wojciechów. O godzinie 8: 30 autokar z grupą 44 dzieci wraz z 4 opiekunami wyruszył do Parku Rozrywki i Edukacji „Farma Iluzji”.
Po dojechaniu na miejsce zostaliśmy miło przywitani przez Panią przewodnik, która przez 2 godziny oprowadzała nas po Farmie. Naszą  przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia „Muzeum Iluzji i Lewitujących piłeczek”, gdzie każdy mógł bliżej poznać zjawisko złudzenia optycznego na przykładzie krzywych zwierciadeł oraz różnego rodzaju hologramów. Następnym punktem programu była „Latająca chata Tajemnic”, w której dzieci mogły przekonać się, co się dzieje, gdy podłoga jest pod kątem, ściany mają tapetę w pionowe pasy – dezorientacja wywołana sprzecznością sygnałów docierających do mózgu z różnych zmysłów powodowała niemożność poruszania się normalnie. Odważni zmierzyli się z „Tunelem Zapomnienia” oraz „Muzeum Egiptu”, gdzie można było zobaczyć mumię, zaś w „Bajkowym Pałacu Cieni” dzieci odbiły swój cień jak Piotruś Pan. Kolejnymi atrakcjami był „Pokój Amesa” oraz „Labirynt Luster” z niekończącą się ilością luster. Po obiedzie oraz wizycie w sklepiku z pamiątkami wszyscy udali się na pokaz Iluzji na Scenie. Iluzjonista Pan Damian Spętany przez 40 minut pokazywał magiczne sztuczki. Następnie udaliśmy się do świata trampolin, dmuchanych zjeżdżalni, karuzeli łańcuchowych, kolejek szynowych i wielu innych budzących emocje miejsc. Późnym popołudniem zmęczeni ale szczęśliwi wyruszyliśmy do Wojciechowa. Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością będziemy długo wspominać, może kiedyś jeszcze tam wrócimy.

2019-08-01T16:12:16+00:001 Sierpień, 2019|Categories: Aktualności|