//Utworzenie tematycznego Szlaku Zabytkowych Kościołów na Obszarze Wojciechów – Nałęczów – Wąwolnica – Kurów – Markuszów

Gminny Ośrodek Kultury był Instytucją Wspierającą realizację wniosku Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. św. Teodora pn. „Utworzenie tematycznego Szlaku Zabytkowych Kościołów na Obszarze Wojciechów – Nałęczów – Wąwolnica – Kurów – Markuszów”.
Wyżej wymieniony wniosek został wybrany do dofinansowania w ramach Programu „EURoszansa” dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 W ramach realizowanego projektu przeprowadzono następujące działania:
1. Przygotowano i wydano ulotkę z mapą szlaku zabytkowych kościołów na obszarze Wojciechów – Nałęczów – Wąwolnica – Kurów – Markuszów.
2. Wykonano systemy zabezpieczające w kościele parafialnym  pw. św. Teodora w Wojciechowie:
– Instalacja systemu telewizji obserwacyjnej – CCTV,
– Instalacja systemu sygnalizacji włamań i napadu,
– Instalacja systemu sygnalizacji pożaru.
3. Przygotowano i wykonano moduł panoram sferycznych „Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów”.
4. Działania promocyjne:
– wykonanie tablicy informacyjnej,
– wykonanie tablicy pamiątkowej.
Wartość dofinansowania: 14 073,09 CHF
2017-04-07T14:10:49+00:007 kwiecień, 2017|Categories: Realizowane projekty|