Spotkanie z podróżnikiem oraz podsumowanie konkursu plastycznego

//Spotkanie z podróżnikiem oraz podsumowanie konkursu plastycznego

Spotkanie z podróżnikiem oraz podsumowanie konkursu plastycznego

8 lutego 2019 roku Gminna Biblioteka w Wojciechowie gościła uczniów klas I – IV ze szkół z terenu Gminy Wojciechów. Okazją do spotkania były dwa wydarzenia : podsumowanie konkursu plastycznego oraz wizyta podróżnika. Ze względu na dużą liczbę uczestników (około 90 dzieci) spotkanie odbyło się w dwóch turach: najpierw dla dzieci z Palikij i Miłocina, później dla dzieci z Wojciechowa.

Na konkurs plastyczny „Bajkowa zima – ilustracja do książki” wpłynęło do biblioteki 29 pięknych prac. Jury postanowiła przyznać 11 nagród równorzędnych  w postaci dyplomów i książek. Pozostali zaś otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie. Autorzy prac nagrodzonych to: Nikola Kręgiel klasa IIA Wojciechów, Oliwier Żelazo klasa IIA Wojciechów, Nikola Kalicka Klasa III Wojciechów, Maja Patrzylas klasa III Wojciechów, Krzysztof Grzywacz klasa III Palikije, Wiktoria Mirosław klasa III Palikije, Alicja Rodak klasa I Palikije, Jakub Chudzik klasa I Miłocin, Tymon Chołożyński klasa I Miłocin, Alicja Poleszak klasa I Miłocin, Aleksandra Walczak klasa I Miłocin. Wystawę pokonkursową oglądać można  w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej.

Następnym punktem programu było spotkanie z podróżnikiem Panem Konradem Rządowskim, którego mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece już po raz kolejny. Pan Konrad z zawodu nauczyciel i grafik komputerowy, a z zamiłowania fotograf i podróżnik w formie ciekawej fotorelacji przekazał dzieciom swoje wrażenia z podróży do Stanów Zjednoczonych . Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści i oglądały zdjęcia z wyprawy po kilku Stanach USA. Szczególne zaciekawienie budziły opowiastki o zwierzętach Ameryki takich jak: niedźwiedź, bizon, mustang, grzechotnik, tarantula, puma, kozioł śnieżny czy rogaty królik (Jackalope). Podróżnik zaprezentował również pamiątki przywiezione z wyprawy były to: flaga USA, łapacz snów i instrument muzyczny zrobiony z kaktusa (przywoływacz deszczu).

Prezentacja wszystkim bardzo się podobała, dzieci podziękowały brawami i wróciły do szkół bogatsze o wiedzę na temat USA.

2019-02-08T16:31:59+00:008 Luty, 2019|Categories: Aktualności|