Silna reprezentacja Gminy na Powiatowym Przeglądzie Teatralnym

//Silna reprezentacja Gminy na Powiatowym Przeglądzie Teatralnym

Silna reprezentacja Gminy na Powiatowym Przeglądzie Teatralnym

Tradycją stało się, że grupy teatralne wytypowane podczas Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej Szkół reprezentują Gminę Wojciechów na etapie powiatowym. Takie eliminacje odbyły się w miniony poniedziałek, 9 kwietnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Bełżycach.

Przedstawiciele naszych szkół pojechali do Bełżyc w silnym składzie. O zakwalifikowanie się do Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych z ramienia Gminy Wojciechów walczyli:

– Grupa Teatralna „Marionetka” ze Szkoły Podstawowej w Palikijach przygotowana przez panią Renatę Walczak ze spektaklem „KRÓTKA HISTORIA MAMY NIC”

– Grupa Teatralna „Trela Morele” ze Szkoły Podstawowej w Łubkach, wystawiła spektakl  „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW”. Dzieci przygotowane prze panie Elżbietę Rybę, Renatę Skowrońską i Jolantę Wieczorek.

– Grupa Teatralna „Maska” ze Szkoły Podstawowej w Maszkach przygotowana przez panią Sylwię Popiołek zaprezentowała „BAJKĘ O SENNEJ NUTCE”,

oraz

– Grupa Teatralna „Trema” z Gimnazjum w Wojciechowie działająca pod kierunkiem Agnieszki Bardzel  ze spektaklem „ZNANE I LUBIANE W NOWEJ ODSŁONIE”.

Wszystkie grupy wystąpiły świetnie, udowadniając że Wojciechów to silny ośrodek teatralny. Oprócz teatrów z naszej gminy wystąpiło trzy grupy z terenu Powiatu Lubelskiego. Werdykt zostanie ogłoszony pod koniec kwietnia. Trzymamy kciuki za wszystkich małych aktorów.

2018-04-11T12:04:59+00:0011 Kwiecień, 2018|Kategoria: Aktualności|