Rodzinny weekend z tańcem i piosenką

//Rodzinny weekend z tańcem i piosenką

Rodzinny weekend z tańcem i piosenką

W sobotę, 15 czerwca przy Wieży Ariańskiej odbył się III Międzynarodowy Przegląd Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Pana Andrzeja Moroza oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie. W imprezie wzięli udział harcerze z Polski i Białorusi. Dzieci w ramach konkursu wykonywały po 5 piosenek związanych z tematyką Przeglądu. Zwycięzcy wyłonieni zostali poprzez głosowanie publiczności, a każda z grup otrzymała puchar oraz dyplom.
Następnie harcerze wzięli udział w zawodach gry w Ringo. Laureaci również zostali nagrodzeni pucharami. Imprezie towarzyszyły pokazy ratownictwa medycznego, prezentacja wozu strażackiego oraz konkursy, gry i zabawy. Zwieńczeniem całej imprezy było ognisko na placu przy Wieży Ariańskiej podczas którego wszyscy świetnie się bawili i integrowali.

W niedzielę, 16 czerwca Gminny Ośrodek Kultury po raz dziesiąty zorganizował dla mieszkańców naszej Gminy Piknik Rodzinny. Impreza zgromadziła przy Wieży Ariańskiej setki osób. Przy wspaniałej, słonecznej pogodzie dzieci wraz z rodzicami miło spędziły czas bawiąc się oraz oglądając występy solistów i zespołów.

Jak co roku na najmłodszych uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci bezpłatnie mogły korzystać z pompowanych zjeżdżalni, bawiły się z grupą animacyjną, robiły sobie zdjęcia w fotobudce oraz posilały się przygotowaną dla nich kiełbaską i lodami. Przez całe popołudnie młodzież z Klubu Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie niestrudzenie malowała maluchom buźki, wyplatała kolorowe warkoczyki, robiła banki mydlane oraz balonowe zwierzaki. Nową atrakcją tegorocznego Pikniku były przejażdżki konne, które oferowała Stadnina Wojciechów.
Piknik rozpoczął się występami zespołów działających przy GOK. Mali artyści prezentowali przygotowane piosenki oraz tańce. Drugą część imprezy zdominowały występy uczestników Międzynarodowego

Festiwalu Tańca – Godel 2019. Na scenie przy wieży wystąpiły:
Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”
Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”
Zespół Pieśni i Tańca „Molodist” z Ukrainy
Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław
Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie”
Zespół Folklorystyczny „Kralicki” z Ukrainy

Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć wspaniałe choreografie prezentowanych tańców, wysłuchać zapomnianych pieśni ludowych charakterystycznych dla regionu z którego zespoły pochodziły, ale również podziwiać piękne, ludowe stroje zarówno polskie jak i ukraińskie.

Cieszymy się, że tak liczne grono osób postanowiło tę słoneczną niedzielę spędzić wspólnie przy Wieży Ariańskiej.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Wójtowi i Radzie Gminy Wojciechów oraz Bankowi Spółdzielczemu w Poniatowej oddz. Wojciechów i Marketowi „Stokrotka”.

2019-06-17T16:48:01+00:0017 Czerwiec, 2019|Categories: Aktualności|