Zespoły artystyczne

//Zespoły artystyczne
Zespoły artystyczne2017-05-08T12:33:44+00:00

Kapela Wojciechowska

Kapela Wojciechowska powstała w 1926r. Jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych w regionie.

Dzięki niej do dziś przetrwało wiele polek, oberków, walców, podróżniaków i innych utworów charakterystycznych dla Wojciechowa i okolic. Swoją muzyką uświetnia zabawy wiejskie, wesela i inne uroczystości o charakterze lokalnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

Koncertowała zarówno w Polsce jak i za granicą. Do największych sukcesów Kapeli należy zdobycie nagrody im. Oskara Kolberga, odznaki „Zasłużony Działacz Kultury” oraz Brązowej, Srebrnej i Złotej Baszty na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Historia Kapeli została udokumentowana w najnowszej książce wydanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie pt. „Z podróżniakami przez pokolenia – Monografia Kapeli Wojciechowskiej”. Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami utworów granych przez Kapelę.

Obecnie skład zespołu tworzą:

  • Jan Mirosław – akordeon
  • Czesław Zając – bęben
  • Andrzej Kędzierski – trąbka
  • Leszek Iwaniak – akordeon

Kontakt z Kapelą: Kierownik Jan Mirosław – tel. 81 517 11 34

 

Orkiestra Dęta

Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Wojciechowie powstała w 1987 roku. Obecnie liczy 25 członków, są to w większości ludzie młodzi.

Orkiestra bierze udział w przeglądach i konkursach osiągając liczne sukcesy. Do największych należy II miejsce na Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Rykach 2004 r.

Swoimi występami uświetnia ważne uroczystości gminne i powiatowe, stając na czele korowodów podczas dożynek czy imprez kowalskich.

Kontakt: Kapelmistrz Kazimierz Kołodziej – 81 517 00 32