Klub 4H

Klub 4H2017-05-08T12:45:02+00:00

4H – to międzynarodowa organizacja zrzeszająca dzieci i młodzież z całego świata. Opiera się na programie kształcąco – wychowawczym prowadzonym jako zajęcia dodatkowe.

Do wojciechowskiego klubu należy 10 osób ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wojciechowie. Klub 4H spotyka się dwa razy w miesiącu. Na spotkaniach młodzi ludzie wykonują wyroby rękodzieła artystycznego, poznają sztukę kulinarną, zasady dekoracji potraw i stołu itp.

Młodzież bierze udział w różnego rodzaju akcjach, m.in. kolejne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas których członkowie klubu pełnią rolę wolontariuszy, a także organizują kiermasz, na którym na rzecz Orkiestry sprzedają wykonane przez siebie wyroby.

Klub bierze udział w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Fundację 4H, na których zdobył wiele nagród i wyróżnień. Do największych osiągnięć Klubu należy zaliczyć opracowanie szlaku kapliczkowego Ziemi Wojciechowskiej w ramach ogólnopolskiego projektu pt. „Szlakiem tradycji i kultury wsi polskiej”.

Dzięki staraniom członków Klubu  udokumentowana została historia 11 kapliczek Gminy Wojciechów, a także historia miejscowości w których one stoją.