Gminna Biblioteka Publiczna

Strona główna/O nas/Gminna Biblioteka Publiczna
Gminna Biblioteka Publiczna 2017-05-08T11:42:02+00:00

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojciechowie działa w ramach statutu Gminnego Ośrodka Kultury. Posiada 2 filie biblioteczne w Palikijach oraz Szczuczkach. Z usług bibliotecznych korzysta rocznie ok. 700 czytelników, którzy mają do dyspozycji księgozbiór liczący ponad 20 tys. wol. Księgozbiór ma charakter uniwersalny, obejmuje wszystkie dziedziny wiedzy. Są to : nowości wydawnicze, literatura piękna polska i obca dla dzieci, młodzieży i dorosłych, lektury szkolne, wydawnictwa popularno- naukowe, słownikowe i encyklopedyczne, opracowania literackie itp. Ponadto biblioteki oferują bezpłatny dostęp do Internetu.

Ponad polowa czytelników to młodzież szkół podstawowych i gimnazjum. Dla nich to przede wszystkim organizowane są spotkania autorskie z pisarzami i ciekawymi ludźmi. Gościliśmy m.in.: Wandę Chotomską, Beatę Ostrowicką, Wiolettę Piasecką, Agnieszkę Martinkę , Leszka Szczasnego. W filiach bibliotecznych pod kierunkiem instruktorów GOK organizowane są zajęcia muzyczno –wokalne oraz warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych.

Biblioteka Publiczna Gminy Wojciechów od kilku lat otrzymuje dofinansowanie zakupu nowości książkowych w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: LITERATURA I CZYTELNICTWO. Priorytet 2: Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek. W r. ubiegłym bibliotece przyznano 2390 zł za co zakupiono 107 woluminów dla GBP oraz jej filii.

W tym roku Biblioteka bierze udział w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek jako biblioteka partnerska gminy Biszcza. Biblioteka i filie otrzymają nowe zestawy komputerów oraz uczestniczyć będą w profesjonalnych szkoleniach bibliotecznych.