//Nominacja dla Wieży Ariańskiej w konkursie Ministra Kultury i Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2020”

Miło nam poinformować, że Wieża Ariańska znalazła się wśród 63 obiektów z całej Polski, które przeszły pierwszy etap formalny i zakwalifikowały się do konkursu Zabytek Zadbany 2020.
„Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.
W ogłoszonym konkursie zgłosiliśmy Wieżę Ariańską w kategorii „UTRWALENIE WARTOŚCI ZABYTKOWEJ OBIEKTU”, ze wskazaniem wykonanych prac remontowych, zrealizowanych w ramach projektu „Modernizacja i roboty budowlane zabytkowego obiektu Wieży Ariańskiej – Muzeum Kowalstwa wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu”, w latach 2018-2019.
W kwietniu 2020 roku poznamy wyniki ogólnopolskiego konkursu.

2020-03-03T14:47:05+00:003 Marzec, 2020|Categories: Aktualności|