Ogólnopolskie Imprezy Kowalskie

//Ogólnopolskie Imprezy Kowalskie
Ogólnopolskie Imprezy Kowalskie2017-04-10T13:50:22+00:00

Ogólnopolskie Spotkania Kowali

Ogólnopolskie Spotkania Kowali odbywają się w Wojciechowie od 1984 roku. Od 1992 roku ich organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury.

Jest to trzydniowa impreza, podczas której spotykają się najlepsi kowale artyści z całej Polski i z zagranicy m.in. z Białorusi, Ukrainy oraz z Węgier. Stałym elementem wszystkich spotkań jest udział uczestników w dwóch konkursach:

  • Kowalstwa artystycznego
  • o Nagrodę Kowali Polskich

Chętni kowale uczestniczą również w pokazie kucia konia. W konkursie kowalstwa artystycznego kowale we własnych kuźniach wykuwają pracę konkursową na temat wskazany przez […]

Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie

Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie organizowane są przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie od 1995 r.

Są nowoczesną formą kształcenia kowali, mającą na celu zainteresowanie młodych ludzi tym ginącym zawodem oraz nauczenie ich podstawowych umiejętności z zakresu zdobienia i obróbki metalu jak również podstawowych umiejętności z dziedziny kowalstwa użytkowego. Program przewiduje również poznanie historii i cech regionalnych kowalstwa w Polsce.

Warsztaty kierowane są zarówno do ludzi dojrzałych, prowadzących własne kuźnie o charakterze tradycyjnym lub warsztaty ślusarskie, pracujących w zakładach, które w najbliższym czasie mogą […]