Kolejne zajęcia za nami

Kolejne zajęcia za nami

Cały czas trwają zajęcia w ramach projektu „Zakręceni kulturalnie – oferta warsztatowa dla mieszkańców gminy Wojciechów”, który realizuje Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie.

Dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu gminy Wojciechów mają okazję nauczyć się nowych technik plastycznych np.: transferu czyli przenoszenia druku laserowego z papieru na drewno. Technika ta pozwala na uzyskanie efektu malarstwa na desce. Pani Renata Gawryluk Juszka pokazuje dzieciom jak w ciekawy sposób można stworzyć obrazki, które pięknie udekorują każde wnętrze.

Odbywają się również warsztaty „filcowe zwierzaki”, które prowadzi Pani Monika Matuła-Wetzlich. Podczas zajęć, każdy uczestnik posiądzie wiedzę jak poprawnie zrobić wykrój, szyć czy nauczy się podstawowych ściegów. Wiedza ta na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Jednocześnie w każdej ze szkół przeprowadzane są warsztaty z recyklingu. Każdy skrupulatnie uczy się szyć i dekorować swoje saszetki. Szycie pozwala rozwinąć zdolności manualne i poruszać wyobraźnię. Z niecierpliwością i zaciekawieniem czekamy na efekty pracy młodych krawców.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

2019-06-24T11:08:43+00:0027 Maj, 2019|Categories: Aktualności, Zakręceni kulturalnie - oferta warsztatowa|