„Każdy z nas może być artystą” – rozpoczynamy warsztaty!

Strona główna/Aktualności, Każdy z nas może być artystą/„Każdy z nas może być artystą” – rozpoczynamy warsztaty!

„Każdy z nas może być artystą” – rozpoczynamy warsztaty!

22 maja odbyły się zajęcia fotograficzne rozpoczynające cykl warsztatów realizowanych w ramach projektu „Każdy z nas może być artystą”.

W trakcie pierwszych warsztatów uczniowie zostali wprowadzeni w ogólną tematykę zajęć fotograficznych oraz zapoznali się m.in. z następującą tematyką: Czym jest fotografia?; historia fotografii; rodzaje aparatów fotograficznych i ich budowa; czy istnieją sztywne reguły w fotografii; zasady kompozycji portretu; omówienie i prezentacja akcesoriów fotograficznych tj. lampa błyskowa, wyzwalacz, statyw, tło fotograficzne, parasolka fotograficzna.

W ramach tego projektu w 5 szkołach gminy Wojciechów zostanie przeprowadzonych 5 godzin warsztatów fotograficznych,  7 godzin warsztatów rozwojowych dyscypliny cyrkowe, 6 godzin warsztatów plastycznych.

Projekt „Każdy z nas może być artystą” realizowany jest w ramach programu z zakresu twórczości artystycznej i edukacji kulturalnej. Priorytet: „Edukacja Kulturalna”, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2017-06-06T16:49:20+00:00 23 Maj, 2017|Kategoria: Aktualności, Każdy z nas może być artystą|