Kraina Lessowych Wąwozów „Polską Marką Turystyczną”

//Kraina Lessowych Wąwozów „Polską Marką Turystyczną”

Kraina Lessowych Wąwozów „Polską Marką Turystyczną”

W poniedziałek, 16 września 2019 roku w Reducie Banku Polskiego odbyło się wręczenie tytułów w ramach projektu „Polskie Marki Turystyczne”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Anna Krupka, Sekretarz Stanu w MSiT oraz Robert Andrzejczyk, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Projekt „Polskie Marki Turystyczne” powstał aby turyści zarówno Polscy jak i zagraniczni mogli wybierać miejsca dobrze zarządzane i promowane. Wśród pięciu obszarów turystycznych, które zostały wyróżnione tym tytułem znalazła się Lokalna Organizacja Turystyczna Kraina Lessowych Wąwozów, które Gmina Wojciechów jest członkiem. Wraz z nagrodą laureaci otrzymali dostęp do zapewnionego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparcia w postaci udziału w szkoleniach, doradztwa eksperckiego, organizacji audytów, wizyt studyjnych czy uczestnictwa w badaniach wizerunku danych destynacji turystycznych.

Statuetkę odebrał Wiesław Czerniec Dyrektor Biura LOT Kraina lessowych Wąwozów w towarzystwie Artura Markowskiego Wójta Gminy Wojciechów. W uroczystości naszą Gminę reprezentowali również Agnieszka Gąska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie oraz Grzegorz Bukowski właściciel Muzeum Minerałów.
Mamy nadzieję, że sukces Krainy przełoży się na promocję naszego regionu i zachęci jeszcze większą liczbę turystów do odwiedzenia tutejszych atrakcji turystycznych.

Gratulujemy Krainie i życzymy dalszych sukcesów.

2019-09-17T14:43:39+00:0017 Wrzesień, 2019|Categories: Aktualności|