Kapela Wojciechowska będzie reprezentować Polskę, podczas Festiwalu Muzyki Ludowej na Litwie.

//Kapela Wojciechowska będzie reprezentować Polskę, podczas Festiwalu Muzyki Ludowej na Litwie.

Kapela Wojciechowska będzie reprezentować Polskę, podczas Festiwalu Muzyki Ludowej na Litwie.

 

W dniu 6 września br. Kapela Wojciechowska wyjeżdża do Wilna, aby reprezentować Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej. Swoje polki, oberki i podróżniaki będą wygrywać w różnych częściach Wilna i jego okolicach, ponieważ Festiwal jest mobilny i biorący w nim udział muzycy występują na wielu scenach.

Udział Kapeli w festiwalu objął patronatem Wojewoda Przemysław Czarnek a także Marszałek Województwa Sławomir Sosnowski oraz Wójt Gminy Wojciechów Jan Czyżewski.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Griežynė” to najstarsze tego typu wydarzenie w regionie wschodniego Bałtyku. Organizowany jest od 1992, a jego nazwa pochodzi od gwarowego określenia skrzypiec, które są jednym z głównych instrumentów ludowych na Litwie.
Celem festiwalu jest zapoznanie ludzi z tradycyjną muzyką różnych krajów. Na przestrzeni lat festiwal gościł już artystów z Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Polski, Finlandii, Anglii, Szwecji, Norwegii, Danii, Peru, Irlandii, Walii, USA, Włoch, Węgier, Japonii, Iranu, Turcji, Chin i wielu innych części świata.

„Griežynė” to więcej niż koncerty. Obejmuje pokazy instrumentów muzycznych, wystawy obrazów z przedstawiających muzyków ludowych, folklorystyczne filmy dokumentalne, produkcję instrumentów muzycznych oraz spotkania z muzykami i rzemieślnikami.

Życzymy Kapeli owocnego wyjazdu.

2018-09-04T14:59:20+00:004 Wrzesień, 2018|Categories: Aktualności|