Ferie w Wieży Ariańskiej

//Ferie w Wieży Ariańskiej

Ferie w Wieży Ariańskiej

Tegoroczne ferie dla dzieci i młodzieży w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie obfitowały w mnóstwo atrakcji. Już pierwszego dnia rozpoczęły się zajęcia plastyczne pt. ,,Mozaika z filcu’’, prowadzone przez Monikę Matułę-Wetzlich. Od godziny 10.00 warsztaty odbywały się w Wieży Ariańskiej, natomiast od 13.00 zajęcia przeniosły się do Biblioteki w  Szczuczkach.

We wtorek 14 stycznia w ramach ferii w Wieży Ariańskiej Grzegorz Bukowski z Muzeum Minerałów w Nowym Gaju przeprowadził warsztaty pt. „Świat Mikrokryształów”. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się co to jest kryształ, jak jest zbudowany, a także mogły własnoręcznie przygotować preparaty i obserwować je pod mikroskopem. Zajęcia dostarczyły mnóstwo cennej wiedzy i były niezapomnianą zabawą dla wszystkich uczestników.

Kolejnego dnia odbyły się warsztaty robienia mydełek z gliceryny przeprowadzone przez Dorotę Chudzik z Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie. Każde z dzieci miało okazję własnoręcznie zrobić swoje mydełko o indywidualnym kształcie i zapachu i zabrać je ze sobą do domu.

Gminny Ośrodek Kultury jak co roku organizował także wyjazdy na wycieczki. 16 stycznia grupa 50 dzieci wraz z opiekunami wyruszyła do Lublina. Pierwszą atrakcją wyjazdu było kino. Dzieci miały do wyboru dwa filmy: ,,Jumanji: Następny poziom ’’ albo ,,Urwis’’.

Po seansach filmowych przyszedł czas na obiad. Następnym punktem wycieczki były wrotki i pojazdy Crazy Drift, gdzie każdy z uczestników mógł się wyszaleć.

Piątek 17 stycznia  upłyną w  artystycznej atmosferze. W Wojciechowie odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci ozdabiały drewniane zakładki do książek techniką kropeczkową – pointpaiting. Powstało wiele kolorowych zakładek, które mogły być doskonałym upominkiem na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Natomiast w Palikijach odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Mozaika z filcu” – laurka dla Babci i Dziadka. Tego dnia odbyły się również zajęcia wokalne, taneczne oraz karaoke prowadzone przez Renatę Bielecką, na których dzieci świetnie się bawiły.

W związku z dużym zainteresowaniem organizowanymi wycieczkami przez Gminny Ośrodek Kultury, dnia 20 stycznia z drugą grupą ponownie odwiedziliśmy kino, wrotki oraz pojazdy Crazy Drift. Tego dnia odbyły się także warsztaty plastyczne „Ozdabianie techniką decoupage” w Wojciechowie oraz ‘’Pointpaiting czyli malowanie kropeczkami’’ w  Szczuczkach.

Kilka godzin doskonałej zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom warsztaty pod nazwą „Akademia Wolontariusza”, które odbyły się we wtorek 21 stycznia. Zajęcia poprowadziła pani Ewa Noga ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza. Podczas warsztatów dzieci uczyły się przeprowadzania zabaw i gier integracyjnych z grupą.

W środę 22 stycznia po raz trzeci podczas tegorocznych ferii dzieci wraz z opiekunami wybrały się do Lublina. W planie wycieczki było kino, Laser City oraz Fikoland. Dzieci miały do wyboru dwa filmy. Młodsze obejrzały bajkę „Tajni i Fajni”, starsi zaś woleli film „Doktor Dolittle”. Po seansach rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Maluchy odwiedziły Fikoland, pozostała część wycieczki udała się do Laser City gdzie miło spędzili czas na wspólnej zabawie.

W czwartek 23 stycznia uczestnicy ferii odwiedzili Stadninę „Konie Wojciechów”, gdzie zapoznali się ze sposobami pielęgnacji i zwyczajami tych pięknych zwierząt. Za ciepłe przyjęcie dziękujemy właścicielom pani Magdzie i panu Markowi.

Ostatni dzień ferii zakończył się balem w Wieży Ariańskiej. A ponieważ mamy karnawał więc był to bal maskowy z odpowiednim wystrojem i nastrojem. Na zajęciach plastycznych przed imprezą dzieci wykonały lampiony, które przepięknie ozdobiły salę i dały nastrojowy klimat. Podczas balu dzieci śpiewały, tańczyły oraz brały udział w licznych konkursach zorganizowanych przez Renatę Bielecką.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas.

2020-01-29T15:30:37+00:0029 Styczeń, 2020|Categories: Aktualności|