28 Finał WOŚP i Koncert Noworoczny w Wojciechowie

//28 Finał WOŚP i Koncert Noworoczny w Wojciechowie

28 Finał WOŚP i Koncert Noworoczny w Wojciechowie

W niedzielę, 12 stycznia 2020 w całej Polsce po raz 28 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku podczas finału prowadzona była zbiórka pieniędzy pod hasłem ,,Dla dziecięcej medycyny zabiegowej’’. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
W naszej Gminie zbiórka pieniędzy do puszek odbywała się przy kościołach w Wojciechowie, Palikijach i Łubkach, a także podczas Koncertu Noworocznego, który rozpoczął się o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Wojciechowie. Koncert ten jest wydarzeniem, które od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wojciechowa oraz okolicznych miejscowości. W tym roku do udziału w tym wydarzeniu włączyły się szkoły nie tylko z Wojciechowa ale również z Miłocina i Maszek.
Na początku licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Miłocinie. Jako druga wystąpiła Orkiestra Dęta OSP w Wojciechowie, a zaraz po niej zaprezentowała się grupa 5 latków ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie. Potem na scenie zawitał Klub Seniora, który od lat uświetnia uroczystości organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie. Kolejnym punktem programu było przedstawienie pt. ,,Rzepka’’, przygotowane przez Oddział Przedszkolny Szkoły w Maszkach. Po nich wystąpiły: grupa 3,4 i 5 latków z Wojciechowa oraz zespoły taneczne, wokalne i instrumentalne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie. Na zakończenie zaprezentowała się Kapela Wojciechowska.
Podczas koncertu odbyła się także aukcja, na której można było wylicytować lekcje jazdy konnej w Stadninie Wojciechów, wyroby kute wykonane przez kowala Romana Czernieca i rzadko spotykane przedwojenne gazety podarowane przez Jana Mirosława. Licytację poprowadził Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wojciechów Stanisław Kamela. Dochód z licytacji został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W świetlicy Klub Wolontariusza na tę okazję przygotował kawiarenkę, w której za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki WOŚP, można było skosztować pysznych, domowych ciast oraz napić się kawy lub herbaty. Dla najmłodszych uczestników koncertu przygotowane zostały kąciki robienia mydełek, malowania buziek a także robienie balonikowych zwierzaków.
Doskonałym podsumowaniem tego radosnego wieczoru była iluminacja świetlna Wieży Ariańskiej w ramach ,,Światełka do Nieba’’.
Z ogromną radością informujemy, że podczas niedzielnej zbiórki wolontariuszom z Wojciechowa, Palikij, Łubek oraz Uniwersytetu Dziecięcego i Szkoły Podstawowej ‘’EUROPEJCZYK’’ w Szerokiem udało się zebrać rekordową kwotę 33 431,57 zł z czego w Wojciechowie uzbierano 9 103,36 zł – to o 3 090,01 zł więcej niż w poprzednim roku!
Dziękujemy bardzo mieszkańcom Gminy Wojciechów, którzy wsparli WOŚP, zespołom występującym podczas koncertu, Romanowi Czerniecowi, Janowi Mirosławowi oraz Stadninie Wojciechów za przedmioty przekazane na aukcję. Dziękujemy również młodzieży z Klubu „Kulturka” za zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy, Klubowi Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie oraz rodzicom, którzy przygotowali ciasta do kawiarenki oraz zorganizowanie atrakcji dla dzieci. Cieszymy się bardzo, że w naszej gminie są młodzi ludzie, którzy z wielkim entuzjazmem angażują się w tego typu akcje.

2020-02-12T12:58:10+00:0013 Styczeń, 2020|Categories: Aktualności|