27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Koncert Noworoczny

//27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Koncert Noworoczny

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Koncert Noworoczny

W niedzielę, 13 stycznia 2019, w całej Polsce po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku podczas finału zbierane były pieniążki na wyposażenie specjalistycznych szpitali dziecięcych. Również mieszkańcy naszej gminy aktywnie zaangażowali się w tę akcję. W ramach Finału WOŚP, każda Pani w wieku od 50 do 69 lat mogła skorzystać z profilaktycznego badania mammograficznego.

W Wojciechowie zbiórka pieniążków do puszek odbywała się przy kościele parafialnym, a także podczas Koncertu Noworocznego.

O godzinie 16.00 na małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wojciechowie odbył się Koncert Noworoczny. Koncert ten jest wydarzeniem, które już od sześciu lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wojciechowa i okolicznych miejscowości.

Na początek obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu grupy 3,4 i 5 latków z Wojciechowa, które zostały przygotowane przez panie – Karolinę Gajowiak oraz Renatę Kamolę. Następnie wysłuchaliśmy koncertu zespołu Magnificat z Palikij. Kolejnym punktem programu był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie ponad 60 dzieci przygotowało wraz z Panią Agnieszką Bardzel oraz Małgorzatą Ceglarz Chołody piękny program patriotyczny. Następnie

na scenie zawitał Klub Seniora, który od ponad 15 lat uświetnia uroczystości organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie.  Kolejnym punktem programu był koncert Kapeli Wojciechowskiej, a następnie wystąpiła Grupa Teatralna „Może komu wody”. Przedostatnim punktem programu był występ zespołu Retronovo, pod kierunkiem Leszka Iwaniaka. Na zakończenie wszyscy zebrani wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej OSP w Wojciechowie. Doskonałym podsumowaniem tego radosnego wieczoru były świecące balony, które dzieci wypuściły w powietrze na tle Wieży Ariańskiej.

Podczas tego wieczoru na wszystkich czekały nie tylko koncertowe doznania, ale także wiele innych atrakcji. Pan Roman Czerniec na rzecz WOŚP przekazał kute serduszka, nutki oraz kotki, natomiast pan Jan Mirosław podarował rzadko obecnie spotykane gazety z lat 30 i 40 które w tym roku zostały zlicytowane, licytację poprowadził Stanisław Kamela. Klub Wolontariusza działający przy Gimnazjum na tę okazję przygotował kawiarenkę, w której za symboliczną kwotę można było skosztować pyszne, domowe ciasta oraz napić się kawy lub herbaty. Dla najmłodszych uczestników koncertu wolontariusze z Klubu „Kulturka” działającego przy GOK przez cały czas trwania koncertu niestrudzenie malowali buźki, wyplatali warkoczyki, a także robili balonikowe zwierzątka

Z ogromną radością informujemy, że podczas niedzielnej zbiórki wolontariuszom z Wojciechowa, Palikij, Łubek oraz Uniwersytetu Dziecięcego udało się zebrać rekordową kwotę 23 636,35 zł  z czego w Wojciechowie uzbierano 6 013,35 zł – to o 618,35 zł więcej niż w poprzednim roku!

Dziękujemy bardzo mieszkańcom Gminy Wojciechów, którzy wsparli WOŚP, zespołom występującym podczas koncertu, panu Romanowi Czerniecowi – za kute wyroby, panu Janowi Mirosławowi – za unikatowe gazety. Dziękujemy również Klubowi Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie oraz rodzicom, którzy przygotowali ciasta do kawiarenki i młodzieży z Klubu „Kulturka”. Cieszymy się bardzo, że w naszej gminie są młodzi ludzie, którzy z wielkim entuzjazmem angażują się w tego typu akcje.

2019-01-17T09:34:34+00:0015 Styczeń, 2019|Categories: Aktualności|